TOKİ Yunusemre'de konut yapacak

TOKİ Yunusemre Belediyesi ile birlikte hayata geçirmeyi planladığı konut projesi için çalışmalara başladı

TOKİ Yunusemre'de konut yapacak

TOKİ Yunusemre Belediyesi ile birlikte hayata geçirmeyi planladığı konut projesi için çalışmalara başladı. Meydanlarda anket çalışmaları yapan TOKİ, Yunusemre ilçesine 3 bin 450 adet konut yapma kararını açıkladı. 400 milyon TL’yi aşması öngörülen bir yatırım maliyetine sahip olan TOKİ Yunusemre konut projesi için öncelikle anket yapılması uygun görüldü. Anket sonuçlarına göre konut projesi tasarlanacak olup, çalışmalarına başlanacak.

TOKİ Yunusemre Evleri’nin şartları
Tahmini satış bedeli 80-85 metrekare konutlar için 85 bin -110 bin TL olarak belirlendi. Ankete katılan vatandaşlar daha sonra belediye bünyesinde başlatılacak olan ön kabul için tekrar başvuru yapacaklar. Konut bedelinin yüzde 12’si peşinat olarak başvuru sırasında TOKİ’nin hesabına yatırılacak. Yapılacak olan toplam konut adedi başvuru sayısının altında kalırsa konutlar kurayla hak sahiplerine verilecek. Başvuruda bulunan kişinin 25 yaşını doldurmuş olma şartı aranıyor. Hane halkı net gelirinin 2 Bin 600 TL veya altına olması gerekiyor. Ayrıca kişilerde yerleşim biriminde en az bir yıldır ikamet ediyor olması gerekiyor.

TOKİ Yunusemre

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, konut probleminin Manisa’nın kanayan yarası haline geldiğine dikkat çekti. Çerçi, “Bu sorunu çözmek için çok önemli adım attık. Anketler başladı. Yakında kesin başvurular da başlayacak. TOKİ’yle birlikte Yunusemre ilçemize modern yerleşim alanları oluşturacağız” diye konuştu.

Firma Bilgisi: Toki