TOKİ Zonguldak Gökçebey başvuruları 11 Eylül’de sona eriyor

TOKİ Zonguldak Gökçebey Bakacakkadı projesinde satışa çıkarılan 255 adet konuta başvurular 11 Eylül 2015 tarihine kadar devam edecek.

TOKİ Zonguldak Gökçebey başvuruları 11 Eylül’de sona eriyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Zonguldak Bakacakkadı Belediyesi ortaklığıyla inşa edilen TOKİ Zonguldak Gökçebey Bakacakkadı projesinde toplam 255 adet konuta başvuru dönemi 11 Eylül 2015 tarihine kadar devam edecek. Başvurular, Ziraat Bankası’nın Zonguldak Gökçebey Şubesi’ne yapılacak.

2+1 ve 3+1 olarak tasarlanan TOKİ Zonguldak Gökçebey Evleri, 104 bin ile 147 bin liradan satılacak. Konutlara başvuru yapacakların başvuru bedellerini de ödemesi şart. 2+1 konutlar için başvuru bedeli 2 bin lira olarak belirlenirken, 3+1 konutlar için başvuru bedeli ise 4 bin lira olarak belirlendi.

TOKİ Zonguldak Bakacakkadı Evleri için yayınlanan bilgilendirme şöyle;

“Sözleşme imzalama aşamasında alt gelir grubu B1 (2+1) tipi konutlar için sözleşme aşamasında konut alıcılarından konut bedelinin % 12'si (başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar) tahsil edilerek, kalan borç tutarı 180 ay vadelendirilerek, borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, Yİ-ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olanına göre artırılacaktır. İlk taksit ödemesi konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle yapılacaktır. İlk dönemsel artış ise teslimi takip eden dönem itibariyle uygulanacaktır.

C1 (3+1) tipi standart konutlar için sözleşme aşamasında konut alıcılarından konut bedelinin % 15'i (başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar) tahsil edilerek, kalan borç tutarı 120 ay vadelendirilerek, borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranına göre artırılacaktır. İlk taksit ödemesi sözleşmenin imzalamasını takip eden 4. ay itibariyle yapılacaktır. İlk dönemsel artış ise sözleşme imzalanmasını takip eden dönem itibariyle uygulanacaktır.”