TOKİ Zonguldak Gökçebey başvuruları başladı!

TOKİ Zonguldak Gökçebey Bakacakkadı projesindeki toplam 255 adet konutun başvuru süreci bugün (17 Ağustos 2015) itibariyle start aldı. Ev fiyatları 104 bin liradan başlıyor.

TOKİ Zonguldak Gökçebey başvuruları başladı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Zonguldak Bakacakkadı Belediye Başkanlığı’nın ortaklaşa hayata geçirdiği TOKİ Zonguldak Gökçebey Bakacakkadı projesinde toplam 255 adet konut, 17 Ağustos 2015 itibariyle satışa çıktı. Ziraat Bankası’nın Zobguldak Gökçebey Şubesi’ne yapılacak başvurular, 11 Eylül 2015 tarihine kadar devam edecek.

2+1 ve 3+1 olarak tasarlanan TOKİ Zonguldak Gökçebey Evleri, 104 bin ile 147 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak. Evlere başvuru yapacakların ödeyecekleri başvuru bedelleri de belirlendi. Buna göre 2+1 tipindeki konutlar için 2 bin lira, 3+1 tipindeki konutlar için de 4 bin liralık başvuru bedeli verilecek.

Zonguldak Gökçebey TOKİ Evleri için yayınlanan detaylı bilgiler ise aşağıda yer alıyor;

“Sözleşme imzalama aşamasında alt gelir grubu B1 (2+1) tipi konutlar için sözleşme aşamasında konut alıcılarından konut bedelinin % 12'si (başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar) tahsil edilerek, kalan borç tutarı 180 ay vadelendirilerek, borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, Yİ-ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olanına göre artırılacaktır. İlk taksit ödemesi konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle yapılacaktır. İlk dönemsel artış ise teslimi takip eden dönem itibariyle uygulanacaktır.

C1 (3+1) tipi standart konutlar için sözleşme aşamasında konut alıcılarından konut bedelinin % 15'i (başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar) tahsil edilerek, kalan borç tutarı 120 ay vadelendirilerek, borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranına göre artırılacaktır. İlk taksit ödemesi sözleşmenin imzalamasını takip eden 4. ay itibariyle yapılacaktır. İlk dönemsel artış ise sözleşme imzalanmasını takip eden dönem itibariyle uygulanacaktır.”