TOKİ Zonguldak Karadeniz Ereğli emekli kura çekilişi bugün!

Zonguldak Karadeniz Ereğli'de yer alan emeklilere özel 334 konut için kura çekilişi bugün gerçekleşecek

TOKİ Zonguldak Karadeniz Ereğli emekli kura çekilişi bugün!

Zonguldak Karadeniz Ereğli'de yer alan emeklilere özel 334 konut için kura çekilişi bugün gerçekleşecek. TOKİ Zonguldak Karadeniz Ereğli emekli kura çekilişi bugün saat 10:00'da Atatürk Kültür Merkezi Sinema Salonu'nda yapılacak. 

Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 240 ay vade ile taksitlendirilecek ve peşinatlar sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. 

Zonguldak Karadeniz Ereğli TOKİ emekli kura çekilişi 

Hak sahibi belirleme kurası noter huzurunda, banka ve idare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecek. Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, 4 Ağustos 2016 tarihinden itibaren T.C. Ziraat Bankası A.Ş. yetkili şubelerinden geri alabilecekler. 

Sözleşme imzalama aşaması 

Konut belirleme kurası ile konutu belli olan alıcılar idarenin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Ereğli Şubesi'nde gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklar. 

Emekli grubu projelerinde hak sahibi olup, sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyecekler. Sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar alıcı veya ailesi için ikamet koşulu aranacak ve konutta ikamet etmedikleri tespit edilirse sözleşmeleri feshedilecektir. 

Zonguldak Karadeniz Ereğli TOKİ emekli evleri kura sonuçlarına açıklandığı andan itibaren emlakwebtv.com adresinden ulaşabilirsiniz. 

Firma Bilgisi: Toki