TOKİ'den Afyonkarahisar Şuhut'a 412 konut

TOKİ, Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesine yapacağı 412 konutun ihalesini dün gerçekleştirdi

TOKİ'den Afyonkarahisar Şuhut'a 412 konut

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesine inşa edilecek 412 konutun ihalesi dün yapıldı.

TOKİ'den Şuhut'a 412 konut
Yöresel mimari tarzda inşa edilecek 412 konutluk Afyonkarahisar Şuhut TOKİ evlerinde toplam 21 blok yer alacak. 18 Ocak'ta gerçekleştirilen ihale kapsamında konutun yanı sıra, cami ve ticaret merkezi inşaatı ve çevre düzenleme işi de bulunuyor.

TOKİ Şuhut daire tipleri
TOKİ Şuhut Konutları'nda yer alan 412 konut 312 adedi 2+1, 100 adedi ise 3+1 tipinde tasarlanacak. TOKİ tarafından yapılan açıklamada, Afyonkarahisar Şuhut Konutları kapsamında ferah alanların oluşturulmasına özen gösterildiği ve yaşam kalitesinin üst düzeye çıkarılmasının hedeflendiği belirtildi. 

Projede eski Anadolu şehirlerinde olduğu gibi cami ve ticaret alanları bir arada konumlandırılacak ve bu doğrultuda bir meydan oluşturulacak. 

TOKİ'den Şanlıurfa'ya 315 konut
T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Şanlıurfa ili Merkez'de yer alan Küçükler Mevkii'ne inşa edilecek 315 konut ve 1 adet cami ile 1 adet ticaret merkezini kapsayan ihaleyi de yarın gerçekleştirecek. İstanbul Küçükçekmece Hizmet Binası'nda gerçekleştirilecek olan ihale, aynı zamanda altyapı ve çevre düzenlemesi işini de kapsıyor.