TOKİ'den Batman'a 663 milyonluk yatırım

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Batman'a inşa edilecek 300 yataklı devlet hastanesi uygulama alanını ziyaret etti. Turan, Batman yatırımlarının 663 milyon TL'yi bulacağını açıkladı

TOKİ'den Batman'a 663 milyonluk yatırım

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Batman'da TOKİ tarafından üstlenilen proje alanlarını ziyaret etti. 15 bin koltuk kapasiteli Batman Stadyumu ve yüzme havuzu inşaatını gezerek, bilgi alan TOKİ Başkanı, daha sonra Batman merkezde Emekliler Derneği ile işbirliğinde inşa edilen bin 472 konutluk projeyi inceledi. Turan, “Emeklilerimizin bizden beklentisi var. Batman’daki bu proje Türkiye’deki diğer emeklilerimize de örnek olacak bir projedir.” dedi.

Batman’a 663 milyon lira yatırım
TOKİ Başkanı daha sonra 300 yataklı devlet hastanesi uygulama alanını gezdi. TOKİ’nin Batman’a yaklaşık 4 bin konut ile yüzlerce eser kazandırdığına dikkat çeken M. Ergün Turan, bu yatırımların toplam değerinin yaklaşık 663 milyon lira olduğunu ifade etti. 

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde de büyük şantiyelerinin bulunduğunu ifade eden Turan, Diyarbakır'da stadyum inşaatının sürdüğünü, Bismil ilçesindeki hastane inşaatının ise tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.

Firma Bilgisi: Toki