TOKİ'den Çankırı'ya 571 konut

TOKİ Çankırı merkez ilçesi İnanç Köyü'ne inşa edeceği 571 konutluk projenin ihalesini gerçekleştirdi

TOKİ'den Çankırı'ya 571 konut

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Çankırı'da inşa edeceği konutların ihalesini gerçekleştirdi. İdarenin Çankırı'ya inşa edeceği 571 konutta da yerel mimari form ölçü alınacak. 

TOKİ'den Çankırı'ya yeni konut projesi
T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Çankırı'nın merkez ilçesi İnanç Köyü'ne inşa edeceği 571 konutluk projenin ihalesi dün(23 Haziran 2016) gerçekleştirildi.Konutlar yerel mimari formda inşa edilecek. Konut projesi ihalesi kapsamında bir cami ve 2 ticaret merkezinin inşaatı yanında altyapı ve çevre düzenlemesi işi de yer aldı

Çankırı TOKİ daire planları
Zemin + 3kat şeklinde tasarlanan TOKİ Çankırı evleri 2+1 ve 3+1 tipi dairelerden oluşacak. Projede yer alacak konutların 364'ü 2+1 tipinde yer alacak ve 207 konut da 3+1 planında gerçekleşecek.

Geleneksel konutlarda yer alan cephe ve mimari anlaşıyışın hayata geçiriileceği projenin tasarımında ferforje korkuluklara yer verilecek. Ayrıca cephe kaplamalarında da yöresel taş kaplama malzemeleri ve dekoratif söve malzemeleri kullanılacak. Böylece geleneksel mimari ile modern mimari arasında bir uyum oluşturulmuş olacak. 

Mamak'a 447 konut
Diğer taraftan TOKİ, Ankara'nın Mamak ilçesine yapılacak 447 konutluk projenin ihalesini de yaptı. İhale kapsamında ayrıca bir lise, ilköğretim okulu, 750 kişilik bir cami ve altyapı ve çevre düzenleme işleri de yer a.dı.