‘TOKİ’den ev alanlar memnun’

TOKİ’den ev alan vatandaşların memnun olduğuna işaret eden TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, "Bizden konut alan vatandaşlarımızın memnun olduğunu biliyoruz” dedi.

‘TOKİ’den ev alanlar memnun’

TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, TOKİ Konutları hakkında açıklamalar yaptı. “TOKİ binaları Türkiye’de yapılan en sağlam, en iyi kontrol edilen konutlardır” diyen Turan, “Belki ince işçiliğiyle ilgili eleştirilen tarafları vardır fakat son dönemde ekiplerimiz  kalite konusunda hassasiyet gösteriyorlar. Şundan eminiz; şimdiki yapılan şantiyemiz, bir önce yapılandan çok daha iyi, bir sonraki yapacağımız şantiye de bundan iyi olacak. Bunu hep beraber göreceğiz. Kendi oturmayacağımız daireye vatandaşımızı oturtmayız" ifadelerini kullandı.

 "Çözüm Süreci’yle bölgede konut talebi arttı"

Turan, Çözüm Süreci ile Doğu ve Güneydoğu’da konut talebinin arttığını belirterek, vatandaşların doğdukları topraklarda yaşamak istediklerini söyledi. Huzur ortamıyla bunun artacağını ifade eden Turan, sözlerini şöyle bitirdi: "Benim şahsi kanaatim; bölgede çok daha yoğun bir konut talebi var. Neden var bu talep? Çünkü insanlar doğdukları yerde yaşamak istiyorlar. Yani burada huzur ortamı gelişirse ki gelişiyor, inşallah insanlarımız burada yaşamayı tercih edecek. Biz de bu talebe büyük şantiyelerimiz olan Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman ve Mardin’de inşallah hızlı bir şekilde karşılayacağız."

Firma Bilgisi: Toki