TOKİ'den İznik'e 165 konut

TOKİ, Bursa'nın İznik ilçesinde yerel mimari formlara uygun biçimde inşa edilecek 165 konutun ihalesini gerçekleştirdi.

TOKİ'den İznik'e 165 konut

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Bursa'nın İznik ilçesinde inşa edilecek konut projesinin ihalesini gerçekleştirdi.

TOKİ'den İznik'e 165 konut
TOKİ tarafından Bursa-İznik'te hayata geçirelecek projede konut sayısı 165 olacak ve söz konusu konutlar yerel mimari formlar gözetilerek inşa edilecek. Bugün (21 Ocak 2016) gerçekleştirilen TOKİ Bursa-İznik Konutları ihalesi kapsamında 165 adet konutun yanı sıra 1 cami ve 2 dükkan inşaatları ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer aldı.

TOKİ'den İznik'e 165 konut

TOKİ İznik Konutları geleneksel mahalle tasarımını yansıtacak
TOKİ Bursa-İznik projesi, tarihi ilçenin Selçuklu Mahallesi'nde inşa edilecek. Projede yer alacak olan 165 konut, geleneksel mahalle tasarımı ön planda tutularak inşa edilecek. Araç yollarnın sınırlı tutulduğu ve ulaşımda ağırlığın yayalara tanındığı projenin merkezinde cami yer alacak. Ticari alanlar için ise konutların zemin katlarında mekanlar ayrılacak. 

TOKİ Reyhanlı'ya 414 sosyal konut inşa edecek
Diğer taraftan TOKİ'nin Hatay İli Reyhanlı İlçesi Yenişehir Mahallesi'ne inşa edeceği 414 Adetlik Sosyal Konut, 1 adet Büfe İnşaatı ile altyapı ve çevre düzenleme işi ihalesi de 26 Ocak 2016 tarihinde ve saat 14.30'da gerçekleştirilecek. 

TOKİ Sivas emekli kuraları çekildi
Diğer taraftan TOKİ tarafından Sivas'ta hayata geçirilecek emeklilere özel konutlara yönelik kuralar da dün çekildi. Toplam 184 konutun yer alacağı projeye ilişkin kura sonuçlarına BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ