TOKİ'den Kayabaşı için dev anlaşma

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ), Kayabaşı bölgesinde 448 konutluk proje için yüklenici firma ile sözleşme imzaladı

TOKİ'den Kayabaşı için dev anlaşma

TOKİ, Başakşehir Kayabaşı Bölgesi'nde hayata geçirilecek 448 konutluk dev proje için yüklenici firma ile sözleşme imzaladı. TOKİ Başkanı Ergün Turan, gelecek dönem alt ve orta gelir grubu için 7 bin 500 konut üretileceğini açıkladı. Turan, Kayabaşı'ndaki bin 500 konutun Kurban Bayramı öncesinde hak sahiplerine teslim edileceğini de vurgulayarak, mahalle konseptini yaşama geçireceklerini vurguladı. 

TOKİ'den Kayabaşı'na örnek proje
Yaptığı yazılı açıklamayla sözleşmesi imzalanan 448 konutluk projenin "örnek" nitelikte olduğunu vurgulayan Turan, inşaat çalışmalarına da başlandığını belirtti. Dükkan alanları, cami ve meydan gibi mahalle kültürünün önemli unsurlarını barındıraccak projenin, modern mimari unsurlara yer vereceğinin altını çizen Turan:

"Kamusal mekanlar, küçük esnaf, meydan ve caddesiyle, yaşayan bir şehir inşa edeceğiz..." ifadelerini kullandı.

Yalnızca bina değil, yaşama alanı
Vatandaşların yalnızca barınacak binalar değil, aynı zamanda yaşam alanları istediğini, Anadolu kültüründe de bu yaşam alanlarının mahalleler olduğunu belirten Turan:

" Tüm projelerimiz, vatandaşlarımızın beklentilerine uygun bir mimari disiplinde hayata geçiriliyor..." dedi.

Firma Bilgisi: Toki