TOKİ'den Mardin'e yatırım

TOKİ'nin Mardin'e 4 bin 60 konut inşa daha inşa edileceğini açıklayan TOKİ Başkanı Turan, böylece kentteki konut rakamının 7 bin 766'ya ulaşacağını söyledi

TOKİ'den Mardin'e yatırım

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, proje ve ihale aşamasındaki 4 bin 60 konut ile birlikte TOKİ’nin, Mardin’de 7 bin 766 konut rakamına ulaşacağını açıkladı. Turan, Mardin’de uygulanan projenin, şehrin tarihi dokusunu geleceğe taşıyacağını ifade etti.
 
TOKİ Başkanı M. Ergün Turan beraberinde Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik ve teknik heyetle birlikte 4 Mayıs 2015 tarihinde Mardin’de İdarenin çalışmalarını yerinde inceledi, denetlemelerde bulundu.
 
Mardin’in tarihi ve yöresel mimarisine uygun projelendirilen 375 konutun inşaat alanını gezen M. Ergün Turan, “Proje yatay mimarisi ile Mardin'in tarihi dokusunu da geleceğe taşıyacak.” dedi.  
 
Mardin’e 583 milyon lira yatırım
 Tarihi ve kültürel mirasımız Mardin'de 26 aktif şantiyede konut, okul, hastane ve birçok kamu hizmet binası inşa edildiğine dikkat çeken TOKİ Başkanı M. Ergün Turan sözlerini şöyle sürdürdü; “Proje ve ihale aşamasındaki 4 bin 60 konut ile Mardin'de toplam 7 bin 766 konut sayısına ulaşacağız. TOKİ olarak kültürel dokusuyla gözbebeğimiz Mardin'e 583 milyon lira yatırım yaptık.”
 

Firma Bilgisi: Toki