TOKİ'den peşin ödemelerde yüzde 20 indirim kampanyası

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), borçlarını peşin ödeyecekler için yüzde 20 indirim kampanyası başlattı

TOKİ'den peşin ödemelerde yüzde 20 indirim kampanyası

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), borçlarını peşin ödeyecekler için yüzde 20 indirim kampanyası başlattı. TOKİ indirim kampanyası için başvurular 22 Ağustos - 30 Eylül tarihleri arasında yapılacak. 

TOKİ, borcunu ödeyip tapusunu hemen teslim almak isteyen konut ve işyeri alıcıları için indirim kampanyası başlattı. Kampanyaya gire borçlarını peşin ödeyecek olanlara yüzde 20 indirim uygulanacak. 

TOKİ indirim kampanyası başvuruları 22 Ağustos'ta başlıyor 

İndirimden yararlanmak isteyen konut ve işyeri alıcıları, 22 Ağustos - 30 Eylül 2016 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabilecekler. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmaları için indirim oranından yararlanılamayacak. TOKİ indirim kampanyası kapsamına alınan projelerdeki konut ve işyeri alıcılarının başvuru tarihi itibariyle idareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi  bir borçlarının bulunmaması gerekiyor. 

TOKİ indirim kampanyasından, satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış konut ve işyeri sahipleri faydalanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler ise indirim kampanyasına dahil edilmedi. 

TOKİ tarafından satışları 2013 yılı sonuna kadar yapılmış, geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış ve geri ödemeleri devam eden 174 bin 441 konut ve 1.379 işyeri kampanyadan yararlanabilecek. 

Firma Bilgisi: Toki