TOKİ'nin indirim kampanyası için başvurular 22 Ağustos'ta başlıyor

Borçlarını peşin ödemek isteyenler için başlatılan TOKİ'nin yüzde 20 indirim kampanyası için başvurular 22 Ağustos'ta başlıyor

TOKİ'nin indirim kampanyası için başvurular 22 Ağustos'ta başlıyor

Borçlarını peşin ödemek isteyenler için başlatılan TOKİ'nin yüzde 20 indirim kampanyası için başvurular 22 Ağustos'ta başlıyor. İndirimden yararlanmak isteyen konut ve işyeri alıcıları, 22 Ağustos - 30 Eylül 2016 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabilecekler. 30 Eylül tarihinden sonra borç kapatmaları için ise indirim oranından yararlanılamayacak. 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), borcunu ödeyip tapusunu hemen teslim almak isteyenler için TOKİ indirim kampanyası başlattı. TOKİ indirim kampanyası kapsamına alınan projelerdeki konut ve işyeri alıcılarının başvuru tarihi itibariyle idareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor. 

TOKİ indirim kampanyasından kimler yararlanabilir? 

TOKİ indirim kampanyasından, satışları 2013 yılı sonuna kadar yapılmış ve geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve işyeri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler ise kampanyaya dahil edilmedi. 

Satışları 2013 yılı sonuna kadar yapılmış olan ve geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış ve halen devam eden 174 bin 441 konut ve bin 379 işyeri kampanyadan yararlanabilecek.