TOKİ'nin yüzde 20 indirim fırsatı 22 Ağustos'ta başlıyor

TOKİ'nin borcunu ödeyerek tapusunu hemen almak isteyen vatandaşlara yönelik hazırladığı "Yüzde 20 İndirim Kampanyası" için başvurular 22 Ağustos'ta başlıyor.

TOKİ'nin yüzde 20 indirim fırsatı 22 Ağustos'ta başlıyor

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı-TOKİ, borcunu ödeyerek tapusunu hemen almak isteyen vatandaşlar için özel bir kampanya hazırladı. Kampanya kapsamında borçlarını peşin ödeyecek vatandaşlara yüzde 20'lik indirim imkanı sunulacak. TOKİ'nin yüzde 20 İndirim Kampanyası'na başvurular 22 Ağustos'ta başlayacak ve 30 Eylül'de sona erecek. 

175 bin kişi yararlanabilecek
Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, peşin ödeme ile tapusunu almak isteyen konut ve işleri alıcılarından gelen talep nedeniyle indirim kampanyası düzenlediklerini belirterek: "Vatandaşlarımızın bu yöndeki beklentileri üzerine 2016 yılı için indirim kampanyasının tarihi ve koşullarını belirledik..." dedi.

Kampanyadan, TOKİ tarafından satışı 2013 yılında gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri de devam eden 174 bin 441 konut ile 1.379 işyerinin yararlanabilmesi bekleniyor. 

Kampanyaya katılım koşulları
22 Ağustos-30 Eylül 2016 tarihleri arasında bankaya yapılacak başvurularla katılımın mümkün olduğu kampanya kapsamına alınan projelerdeki alıcıların, TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi vb borçlarının da bulunmaması gerekiyor. Kampanyadan satışı 2013 yılı sonunda yapılmış ve geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış vatandaşlar yararlanılabilecek. 21 ay ve daha az vadeli projeler ise indirim kampanyasına dahil edilmedi.