Torunlar'ın 5 yıllık yatırım hedefi: 1.3 milyar TL

Torunlar GYO, 2017 yılında 718 milyon TL yatırım harcaması gerçekleştirdi. Firmanın önümüzdeki 5 yıl içindeki yatırım hedefi ise 1.3 milyar TL olarak açıklandı

Torunlar'ın 5 yıllık yatırım hedefi: 1.3 milyar TL

Torunlar GYO, 2017 yılı genelinde AVM, konut, ofis ve otel segmentlerinin toplamında 718 milyon TL'lik yatırım harcaması gerçekleştirdi. Firmanın gelecek 5 yıl içinde yapmayı planladığı yatırım tutarı ise 1.3 milyar TL olarak açıklandı.

Torunlar 2017'yi 10.3 milyar TL'lik portföy büyüklüğü ile kapadı

Torunlar GYO, 2017 yılı mali sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Geçen yılı 6.4 milyar TL net aktif değer ve 10.3 milyar TL portföy büyüklüğü kapayan Torunlar GYO, vergi, amortisman ve faiz öncesi karını da bir önceki yıla kıyasla yüzde 36 artışla sonlandırdı. Böylece 491 TL'lik kar düzeyine ulaşılmış oldu. Yine 2017 yılı içinde satış gelirlerini yüzde 17'lik artışla 780 milyon TL seviyesine çıkaran Torunlar, satış gelirlerinin yüzde 37'sini konut, yüzde 53'ünü ise AVM ve ofis kira gelirlerinden elde ettiğini duyurdu. Torunlar GYO bu dönemde kiralanabilir alan büyüklüğüne 562 bin Metrekareye yükseltirken, firma portföyünde yer alan AVM'leri ziyaret eden kişi sayısı ise 55 milyon olarak ölçüldü. 

Torunlar 2017'de yatırımlarına devam etti

2017 yılı içinde yatırımlarına kararlılıkla devam ettiklerini ve içinde bulunulan konjonktüre rağmen büyüme ve yatırımları sürdürmeyi başardıklarını söyleyen Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun: "Başta 5. Levent, Mall of Antalya, Torun Center, Mall of İstanbul Otel ve Residence olmak üzere portföyümüzdeki projelerimiz için toplam 718 milyon TL yatırım harcaması gerçekleştirdik" ifadelerini kullandı. Torun, geçen yıl Mall of Antalya'nın açılışının gerçekleştirildiğini ve 5. Levent'te teslimlere başlandığını da dile getirerek: "Bu ay itibariyle 5. Levent’te yaşam başlıyor. Torun Center’da hem ofis hem rezidanslarda doluluk oranlarımız artarken, meydan alanında yer alan Artı Sahne ve Cinetech sinemaları ile şehrin kültür, sanat ve sosyal yaşamına artı bir değer daha ekledik. Mall of İstanbul ise dünyada en iyilerin en iyisi seçilerek bizleri gururlandırdı" dedi. 

5 yıl içinde 1.3 milyar TL yatırım hedefi

Torunlar GYO olarak ofis, AVM, otel ve konut gibi gayrimenkul sektörünün her alanında yatırım planladıklarına da değinen Aziz Torun: "Yatırımlarımız planladığımız gibi 2018 yılında da devam edecek. İnşası devam eden ve planlanan projelerimiz için önümüzdeki 5 yıl için 1,3 milyar TL yatırım yapmayı hedefliyoruz" dedi. 

Firma Bilgisi: Torunlar Gyo
Proje Bilgisi: mall of antalya