Toskana Vadisi için güçlü işbirliği

Dubaili Emaar Properties PJSC’nin ülke iştiraki olan Emaar Türkiye, 2008 yılında satışa çıkardığı Toskana Vadisi'nin 3. fazında sektörde tek katlı villa konseptini geliştiren Arıkan Yapı ile işbirliği yaptı.

Toskana Vadisi için güçlü işbirliği

29 Mayıs 2014 / Posta Gazetesi

Dubaili Emaar Properties PJSC’nin ülke iştiraki olan Emaar Türkiye, 2008 yılında satışa çıkardığı Toskana Vadisi'nin 3. fazında sektörde tek katlı villa konseptini geliştiren Arıkan Yapı ile işbirliği yaptı. İşbirliğine göre, toplam 700 milyon dolar yatırımla Büyükçekmece'de hayata geçen Toskana Vadisi'nde Emaar, ana proje geliştirici ve arazi sahibi olarak projede yer almaya devam edecek. 130 milyon dolarlık 3. faz ise Arıkan Yapı tarafından ortak alanları ve dış cephe görüntüleri Toskana Vadisi'nin diğer fazlarıyla aynı şekilde dizayn edilmiş tek katlı villalar olarak inşa edilecek ve satılacak. Böylece, ilk fazında üç katlı, ikinci fazında iki katlı villaların yer aldığı Toskana Vadisi'ne tek katlı villalar da eklenmiş olacak.

1 yıldır çalışılıyor

İşbirliği hakkında konuşan Emaar Türkiye Genel Müdürü Ozan Balaban, "Toskana Vadisi'ne başladığımızda ilk fazda 3 katlı villalarla başlamıştık. Müşterilerimizden gelen talepleri dinlediğimizde ikinci faz için iki katlı villaları tercih ettik. Şimdi de yeni bir yaklaşımla tek katlı villa yaşamını projemize ekliyoruz" dedi. Arıkan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Habip Arıkan ise tek katlı yaşam konseptine Pak Village projesi ile başladıklarını belirterek, "Park Village'de yaşam başladı. Bu projede 8 ayda 144 villa satışı yaptık. Park Village projesi, bu yeni konseptin başarısını işaret eden en büyük gösterge oldu. Projenin devamı için Emaar Türkiye ile çalıştık. Yaklaşık bir yıldır bu işbirliği üzerinde çalışıyoruz. Aynı başarıyı Toskana Vadisi 3. Faz ile de yakalayacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

Proje Bilgisi: Toskana Vadisi