Toz boya alanına girdi, yeni fabrikayı Manisa’da açtı

Yaşar Holding şirketlerinden DYO, Manisa Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi’nde DYO Toz Boya Fabrikası’nın açılışını gerçekleştirerek, toz boya alanına giriş yaptı.

Toz boya alanına girdi, yeni fabrikayı Manisa’da açtı

30 Nisan 2014 / Posta Gazetesi

Yaşar Holding şirketlerinden DYO, Manisa Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi’nde DYO Toz Boya Fabrikası’nın açılışını gerçekleştirerek, toz boya alanına giriş yaptı. Yatırım tutarının dönem sonunda 25 milyon TL’ye ulaşması hedeflenen yeni fabrikayla 2017 yılının sonuna kadar yıllık 6 bin tonluk üretim yapılması planlanıyor. 10 bin metrekarelik alana yayılan fabrika, ilk etapta ise 6 bin tonluk üretim kapasitesi ile faaliyet gösterecek.

Uluslararası yatırımcıların ağırlıkta olduğu toz boya pazarında şu an Türkiye, 75 bin tonluk üretimiyle Avrupa’nın üçüncü büyük toz boya üreticisi konumunda. DYO ise, Turgutlu’daki yeni fabrikasıyla Avrupa, Rusya, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’dan oluşan geniş bir bölgeye ihracat yapacak. Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan fabrikanın açılış töreninde konuşan Yaşar Holding İcra Başkanı Mehmet Aktaş, sanayileşmenin ve üretimin ülke refahına katkısını vurgulayarak, “Türkiye’nin de büyümek ve milli gelirini artırmak için daha çok üretmeye ve sanayisini geliştirmeye ihtiyacı var” dedi. Bundan sonra gerek boya sanayii gerekse tarımsal sanayi alanlarındaki yatırımlarına devam ederek büyümenin sürdürüleceğini belirten Aktaş, toz boyanın ihracat potansiyelinin çok yüksek olduğunu kaydetti.