Trabzon Akyazı Spor Kompleksi ne zaman açılacak?

Dünyada deniz doldurularak, dolgu zemini üzerinde inşa edilen tek spor kompleksi olan Trabzon Akyazı Spor Kompleksi ne zaman açılacak?

Trabzon Akyazı Spor Kompleksi ne zaman açılacak?

Trabzon’da inşa çalışmalarının devam ettiği Trabzon Akyazı Spor Kompleksi ne zaman açılacak?

Dünyada deniz doldurularak, dolgu zemini üzerinde inşa edilen tek spor kompleksi olma özelliğine sahip olan Trabzon Akyazı Spor Kompleksi’nde inşaat çalışmaları devam ediyor. Tesisin Süper Lig’de sezon bitmeden tamamlanması hedefleniyor.

2 milyon metreküplük dolgu üzerinde inşa edilen Akyazı Spor Kompleksi Stadyumu’nun çatısı çevre dostu özelliğe sahip. Samrt Roof adı verilen sistemle inşa edilen tesis bu özelliği ile Türkiye’nin kendini temizleyen ve hava kirliliğini gideren ilk stadyumu.

Trabzon Akyazı Spor Kompleksi ne zaman açılacak?

 

Trabzon Akyazı Spor Kompleksi’nde neler var?

Avrupa’nın en modern spor tesisleri arasında gösterilen Trabzon Akyazı Spor Kompleksi projesinde,  40 bin seyirci kapasiteli stadyumun yanı sıra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Hizmet Binası, kamp eğitim merkezi, açık spor tesisleri, 2 adet doğal çim saha, 5 adet sentetik çim saha, 4 adet tenis kortu, 2 adet basketbol sahası, 1 adet voleybol sahası, 4 bin kişilik paket arıtma tesisi ile açık otopark yer alacak.