Trabzon Botanik Parkı ihalesi yapıldı

Trabzon'da, daha önce askeri amaçlarla kullanılan Çamoba bölgesine kurulması düşünülen Botanik Parkı için ihaleye çıkıldı

Trabzon Botanik Parkı ihalesi yapıldı

Trabzon'da, daha önce askeri amaçlarla kullanılan Çamoba bölgesine kurulması düşünülen Botanik Parkı ihalesi yapıldı. Proje toplamda 103 dönümlük arazi üzerinde gerçekleşecek.

Gümrükçüoğlu: 'Dünya turizmine açılacak'
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Çamoba'daki 103 dönümlük arazinin şehir ve bölge için bir servet değerinde bulunduğunu belirterek: ' Bu nedenle doğallığını mümkün olduğu kadar bozmamaya çalışmak ve Botanik Parkı ana amacını da muhafaza etmek gerekiyordu. Burada ağaçların bile ölçümleri yapıldı. Söz konusu alanı Trabzon’un, bölgenin, ülkenin ve hatta dünya turizminin hizmetine sunacağız” şeklinde konuştu.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu

103 bin metrekare alanda yapılması planlanan Botanik Parkı bölgesinin SİT alanı statüsünde bulunduğunu, bu sebepten hazırlanan projenin Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu'ndan geçirildiğini belirten Başkan Gümrükçüoğlu, parkın yapım ihalesini kazanan firmanın açıklanmasından sonra yer teslimi ile birlikte botanik parkının hayata geçmesi için son aşamaya gelineceğini açıkladı. Gümrükçüoğlu, 'Bölgemizin, ülkemizin tanıtımına da katkıda bulunacağız.' dedi.

Çamoba Botanik Parkı
Yapılan açıklamaya göre Çamoba Botanik Parkı Projesi'nde suni gölet, çocuk eğitim alanları, çim amfi, su bahçesi, seyir alanları , sanatsat etkinlik alanları, farklı ağaç gruplarına ait bahçeler, doğal şelaleler, tematik bahçeler gibi bölümler yer alacak.

Firma Bilgisi: Si Yapı