Trabzon Çömlekçi dönüşümü "hızla sürüyor"

TOKİ ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Çömlekçi Kentsel Dönüşümü kapsamında yıkılacak 132 binanın kamulaştırılıma işlemleri tamamlandı

Trabzon Çömlekçi dönüşümü

Trabzon'un Çömlekçi beldesi kentsel dönüşümünde yıkımlar tüm hızıyla sürüyor. TOKİ ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen kentsel dönüşüm süreci kapsamında yıkılacak 132 binanın kamulaştırma sürece tamamlandı. Kalan 2 bina ilgili çalışmalar da sürüyor.

73 milyon TL ödendi
Bölgede, Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında bu zamana kadar ödenen ücret 73 milyon TL olurken, kamulaştırılan binalara gerçekleşen yıkım oranı ise yüzde 55 düzeyinde... Kamulaştırılan binalar yıkımı ise kısa sürede tamamlanacak. 

Büyükşehir Beldeiye Başkanı  Fevzi Gümrükçüoğlu, Çömlekçi birinci etap kentsel dönüşümünün modern bir yaşam alanı olarak kısa sürede Trabzon'a kazandırılacağını belirterek: " Trabzon'da gerçekleştirdiğimiz kentsel dönüşüm faaliyetlerinde bizlerden desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, bakanlarımız, milletvekillerimiz ve tüm yetkililere Trabzon adına şükranlarımı sunuyorum" şeklinde konuştu.