Trabzon'da 312 bina yıkıldı

TOKİ’nin Trabzon’da gerçekleştirdiği Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi'nde kamulaştırılan 535 binadan 312’sinin yıkımı gerçekleşti

Trabzon'da 312 bina yıkıldı

14 Şubat 2014/ emlakwebtv
TOKİ ile Trabzon Belediyesi’nin ortaklaşa hayata geçirdiği Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi'nde yıkımlar devam ediyor. Toplam 688 binanın kamulaştırılacağı Tabakhane 'de bugüne kadar 535 binanın kamulaştırılması tamamlanırken, 312 binanın yıkımı gerçekleştirildi. Proje kapsamında hak sahiplerine bugüne kadar 112 milyon 563 bin TL ödeme yapıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, "Trabzon uyguladığı kentsel dönüşüm projeleriyle bir Türkiye örneği olmuştur" dedi. Başkan Gümrükçüoğlu, "Kentsel dönüşüm projeleriyle Trabzon'un çehresini değiştiriyoruz. Trabzon'un birçok yerinde kentsel dönüşüm çalışmaları devam etmekte. Kamulaştırmaların ve yıkımların devam ettiği Tabakhane bölgesinde de vatandaşlarımızın iyi niyeti ile çalışmalar hızlı bir şekilde sürdürülmekte. Özellikle Zağnos ve Tabakhane Vadileri kentsel dönüşüm projelerinin bitirilmesiyle kentimizin iki önemli vadisini tekrar eski kimliğine kavuşturacağız. Proje tamamlandığında Trabzon'un yeni yaşam alanlarından biri olacak Tabakhane Vadisi aslına dönecek" dedi.