Trabzon Kent Müzesi'ne 4.5 milyon harcanacak

Trabzon'da uzun yıllar Merkez Bankası olarak kullanılan tarihi binanın 'kent müzesine dönüştürülme çalışmaları' sürüyor

Trabzon Kent Müzesi'ne 4.5 milyon harcanacak

Trabzon'da uzun yıllar Merkez Bankası olarak kullanılan tarihi binanın  'kent müzesine dönüştürülme çalışmaları' sürüyor. Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan bina, Oltan  Oltan Vakfı'nın maddi katkılarıyla Kent Müzesi'ne dönüştürülüyor. arihi Merkez Bankası binasının Kent Müzesi'ne dönüştürülme çalışmalarının iki aşamadan oluştuğunu kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, "İlk olarak bin 500 metrekarelik kapalı alanın inşaatı yapılacak. Bu çalışmalar binanın dış görüntüsüne sadık kalınarak gerçekleştirilecek.' ifadelerini kullandı

Trabzon Kent Müzesi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi projesi
Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nin önemli kültür ve sosyal projelerinden biri olan Kent Müzesi'nin 2015 yılı sonu itibariyle tamamlanması bekleniyor.  Yaklaşık 4,5 milyon TL'ye harcayarak müzeyi Trabzon'a kazandıracak olan Oltan Vakfı'na teşekkür eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu:

'Oltan Vakfımız 4,5 milyon TL'lik bir harcama yaparak bir kültür ve sanat şehri olan, Doğu Karadeniz Bölgesi'nin başkenti konumunda bulunan şehrimize kent müzesi kazandırmış olacak. Kendilerine kentim ve hemşerilerim adına şükranlarımı sunuyorum' dedi.