Trabzonspor Akyazı Stadı son hali

Trabzonspor Akyazı Stadı’nda inşaat devam ederken, stat büyük ölçüde kendini göstermeye başladı. Trabzonspor Akyazı Stadı son hali için tıklayın.

Trabzonspor Akyazı Stadı son hali

Türkiye’nin denize dolgu alanına yapılan ilk stadı olan Trabzonspor Akyazı Stadı son hali görenleri şaşırtıyor. İnşaat çalışmalarının devam ettiği proje büyük ölçüde kendini gösterdi. 41 bin 461 kişi kapasitesine sahip stadın 2015-2016 futbol sezonuna yetiştirilmesi hedefleniyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından inşa edilen projede stadyumun yanı sıra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hizmet binası, kamp eğitim merkezi, açık spor tesisleri, 2 doğal çim saha, 5 sentetik çim saha, 4 tenis kortu, 2 basketbol sahası, 1 voleybol sahası, 4 bin kişilik paket arıtma tesisi ile açık otopark bulunuyor.

İhalede neler oldu?

Stadın yapımı için düzenlenen ve 16 firmanın dosya verdiği ön yeterlilik ihalesi 14 Şubat 2013'te Ankara'da yapıldı. 2 Mayıs'ta yapılan stad ihalesine 231 milyon 991 bin lira muhammen bedel belirleyen TOKİ 9 firmadan teklif aldı. En düşük teklifi 193 Milyon 061 bin TL ile Sarıdağlar & STY & Yertaş Ortaklığı verdi. TOKİ tarafından yapılan sözleşme ile projeyi Sarıdağlar & STY & Yertaş Ortaklığı aldı. Stadyumun inşaatı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı bir temel atma töreniyle 24 Kasım 2013'te başladı.