Trabzonspor'dan Kartal'a karma proje

Trabzonspor Başkan adaylarından Muharrem Usta, Milli Emlak'tan 2023 yılına kadar kiralanan arazi üzerinde hayata geçirilecek karma projenin, kulübe önemli bir maddi katkı sunacağını açıkladı.

Trabzonspor'dan Kartal'a karma proje

Başkanlık yarışının tüm hızıyla sürdüğü Trabzonspor'da Başkan adaylarından Muharrem Usta, kulübün ekonomik açıdan rahatlatılması amacıyla İstanbul Kartal'da yer alan arazide bir karma projenin hayata geçirileceğini açıkladı. Arazinin, Milli Emlak mülkiyetinde olduğunu ve Trabzonspor'a 2023 yılına kadar kiralandığını hatırlatan Usta, Trabzonspor'un kamu yararına çalışan bir dernek olduğunu bu koşullarda da araziyi ihalesiz biçimde satın alma hakkı olduğunu söyledi. 

Trabzonspor'a ek kaynak
Başkanlığı kazanması halinde Trabzonspor'un maddi olarak rahatlatılabilmesi adına Kartal'daki arazide karma konseptte bir inşaat projesine başlayacaklarıın vurgulayan Usta:

"Projemiz içinde 5 yıldızlı bir otel, rezidans ve alışveriş merkezi olacak. Arazi Mill Emlak'a ait. Ancak bizim kamu yararına çalışan bir dernek olduğumuz gerçeğinden hareketle, burayı ihalesiz satın alma hakkımız var. Bu adımları atacağız..." dedi. 

Trabzonspor Kartal projesi
Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında Kartal Projesi hakkıda bilgi veren Trabzonspor Başkan Adaylarından Usta, göreve gelmeleri halinde Kartal projesine büyük önem vereceklerini vurgulayarak: 

"Proje ile birlikte sıkışan ekonomik durumumuzu, 50. yılda şampiyonluk için düzelteceğiz. Bu yatırımdan 100 milyon dolarlık gelir hedefliyoruz..." dedi.