Traçim Çimento’nun yükselen başarısı

Traçim Çimento, 2011 yılı Türkiye’nin ilk 1000 İhracatçı Firması Araştırması’nda Türkiye’nin 7. büyük çimento ihracatçısı oldu

Traçim Çimento’nun yükselen başarısı

14 Ağustos 2012 / emlakwebtv

Soyak Holding kuruluşlarından biri olan Traçim Çimento, her yıl TİM tarafından hazırlanan  ‘Türkiye İhracat Şampiyonları’ listesinde çimento sektörü oyuncuları arasında yer alıyor. 2011 yılında en çok ihracat gerçekleştiren 7. çimento şirketi olan Traçim Çimento, aynı zamanda bu yıl İSO tarafından açıklanan ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ listesinde de 491. sırada yer aldı.
Marmara Bölgesi'nin en yeni ve üçüncü en büyük entegre çimento fabrikası Traçim Çimento, günlük 5 bin 500 ton klinker üretim kapasitesine sahip. 2008 yılında faaliyetlerine başlayan Traçim Çimento, yurt içi ve yurt dışı pazarlarına CEM I ve CEM II tipi dökme ve torbalı çimento satışı gerçekleştiriyor.
Kırklareli'nin Vize ilçesinde 300.000 m²'lik fabrika alanında istihdam kapasitesi, çevreci ilkeleriyle çalışmalarını sürdüren Traçim Çimento, Bulgaristan ve Rusya gibi ihracat pazarlarına ek olarak Mısır’dan Kongo’ya, Paraguay’dan Ekvator Ginesi’ne kadar uzanan geniş bir uluslararası portföye sahip.