Traçim Çimento ve Trakya Döküm, en büyükler listesinde

Traçim Çimento ve Trakya Döküm, İSO’nun her yıl hazırladığı ‘Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu-İSO 500’ 2012 listesinde bu yıl da yer alarak başarılarını devam ettirdiler

Traçim Çimento ve Trakya Döküm, en büyükler listesinde

26 Temmuz 2013 / emlakwebtv
Soyak Holding şirketlerinden Trakya Döküm ve Traçim Çimento İstanbul Sanayi Odası’nın 2012 yılı verilerine dayanarak açıkladığı ‘En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu-İSO 500’ listesinde yine yer aldılar. Listede Trakya Döküm 403. sırada yer alırken, Traçim Çimento En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu listesinde 2012 yılında bir önceki yıla göre 64 sıra yükselerek 427. Sırada yer aldı.

Çamlıbel: “İSO 500 listesinde yer alan şirketlerimiz ve toplam 11 şirketimizle Türk ekonomisine değer katmaya devam ediyoruz”
Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel faaliyet gösterdikleri 4 sektörde de amaçlarının kaliteli üretimle Türkiye ekonomisine katma değer yaratmak olduğunu vurguladı. Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel: “Soyak Holding olarak faaliyette bulunduğumuz günden bugüne Türk ekonomisinin gelişiminde önemli rol oynadık. İSO 500 listesinde yer alan şirketlerimiz ve toplam 11 şirketimizle Türk ekonomisine değer katmaya devam ediyoruz. İSO 500 listesi de bunun en büyük göstergesi. Elde ettiğimiz başarıda ihracat gücümüzün büyük etkisi oldu. Yüksek kalite standartlarıyla tüm dünya için üretmeye ve ihraç ederek Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu raporu ülke ekonomisi içinde önemli ağırlığa sahip sanayi kuruluşları hakkındaki 2012 yılına ilişkin verileri, üretimden satışlar, satış hasılatı, katma değer, öz kaynak, net aktifler, dönem karı ve zararı, ihracat ve istihdam başlıklarını içeriyor. İstanbul Sanayi Odası’nın, ilk defa 1968 yılında 100 Büyük Sanayi Kuruluşu ölçeğinde başlattığı ve yıllar içinde geliştirerek, 1981’den itibaren Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu olarak sürdürmekte olduğu Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu raporu, 45 yıldır Türkiye ekonomisinin ve sanayisinin gelişimine ışık tutması açısından büyük önem taşıyor.