Trakya Cam İstanbul Yapı Fuarı'ndaki yerini aldı

Trakya Cam, İstanbul Yapı Fuarı’nda “cama can katan” yeni ürünlerini sergiliyor

Trakya Cam İstanbul Yapı Fuarı'ndaki yerini aldı

7 Mayıs 2014 / Emlakwebtv
Düzcam sektörünün lideri konumundaki Trakya Cam, 6-10 Mayıs 2014 tarihleri arasında TÜYAP Beylikdüzü’nde gerçekleştirilecek olan İstanbul Yapı Fuarı’nda enerji tasarrufu, güvenlik, gürültü kontrolü ve dekorasyonda şeffaflık gibi unsurları taşıyan üstün özellikli yeni cam ürünlerini tanıtıyor.

06.05.2014 – Avrupa’nın 4’üncü, dünyanın ise 6’ncı büyük düzcam üreticisi Trakya Cam Sanayii A.Ş, 6-10 Mayıs 2014 tarihleri arasında TÜYAP Beylikdüzü’nde düzenlenen İstanbul Yapı Fuarı’na katılıyor. Trakya Cam, “Cama Cam Katıyoruz” temasıyla katıldığı fuarda Ar-Ge çalışmalarına yeni teknoloji ve ürün geliştirme konusuna verdiği önemi, enerji tasarrufu, güvenlik, gürültü kontrolü ve dekorasyon kullanımına uygun geliştirdiği yeni ürünleriyle sergiliyor.

Trakya Cam, ısıtma enerjisinden yüzde 50’ye varan oranda tasarruf sağlanabilen, pencerelerde etkin ısı yalıtımı sağlayan Low-E kaplamalı camlar ile üretilen “Isıcam Sinerji” ve “Isıcam Konfor” ürünleriyle fuarda yer alıyor. “Isıcam Konfor” ısı yalıtım özelliğine ek olarak yazın güneş ısısı girişini yüzde 40 oranında azaltarak, klima masraflarından da tasarruf sağlamasıyla dikkat çekiyor.

Standart çift camlara göre yaklaşık 4 kat, Isıcam Sinerji ve Isıcam Konfor’a göre ise yaklaşık 2 kat daha iyi ısı yalıtımı sağlayan “Isıcam Sinerji 3+” ve “Isıcam Konfor 3+” da fuarda tanıtılan ürünler arasında yer alıyor. “Isıcam Konfor 3+” ayrıca güneş ısısı girişini standart çift camlara göre yüzde 48 azaltmasıyla öne çıkıyor. Trakya Cam tarafından geliştirilen tüm bu yeni ürünlerin yalıtım özellikleri, stantta dekorasyon içinde yer alacak düzeneklerle ziyaretçiler tarafından test edilebiliyor.

 

Ayrıca Trakya Cam’ın geliştirdiği yeni ürünü “Isıcam Konfor T” fuarda ziyaretçiler ile buluşuyor. “Isıcam Konfor T” Trakya Cam’ın yüksek kaliteli düzcamı “TRC Helio clear” üzerine hat dışı kaplama teknolojisiyle ince bir metal oksit tabakanın uygulanmasıyla üretilen kaplamalı camın Isıcam ünitesinde kullanılmasıyla elde edilmektedir.

“Isıcam Konfor T” şeffaf kaplaması sayesinde gün ışığı girişini engellemeden yazın güneş ısısı girişini kontrol ederek soğutma yüklerini azalmakta, kışın da standart çift cama göre 2 kat daha iyi ısı kontrolü sağlamaktadır. Ayrıca yaşanılan mekanlarda temperlenebilme özelliği ile emniyet ihtiyacını karşılamaktadır.

Trakya Cam’ın güneş ısısı girişini sınırlandırarak klima kullanılan ortamlarda soğutma giderlerinden tasarruf sağlayan, reflektif güneş kontrol camları “TRC Tentesol” ve “TRC Tentesol T” de mimar ve tasarımcılara özellikle prestijli yapıların cephe kaplamasında önerilen farklı cam seçenekleri arasında yer alıyor.

Şeffaflığı sayesinde, arkasında sergilenen objeleri gerçek renklerinde ve parlaklıklarında gösteren düşük demirli düzcam “TRC Helio extra clear” fuarda yerini alıyor.

Özel olarak tasarlanmış “TRC Elit Glass” buzlu camlar rengarenk seçenekleriyle “TRC Gökkuşağı” markalı boyalı camlar, mekânlara aydınlık ve parlaklık katacak “TRC Flotal” aynalar, yaşam alanlarına yeni boyutlar katmak üzere ziyaretçilerle buluşuyor.

Çeşitli darbelere dayanıklı “TRC Lameks” ve “TRC Duracam” markalarının emniyet ve güvenliğiniz için sunduğu çözümler de Yapı Fuarı’ndaki Trakya Cam standında sergileniyor.

Ayrıca stantta Trakya Cam’ın iki yeni ürünü; bakır kullanmadan ve kurşunsuz olarak üretilen “TRC Flotal E” ekolojik ayna ve parlamayı önleyen özel deseniyle daha net ve berrak görüntü sunan çerçeve camı “TRC Helio matt” ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

 

Trakya Cam ürünlerini fuarda üç ana bölümde sergiliyor

Cephe Kaplamada Cam
- Isıcam Sinerji 3+
- Isıcam Konfor 3+
- Isıcam Konfor
- TRC Tentesol
- TRC Tentesol T
- TRC Helio clear
- TRC Helio extra clear
- TRC Helio

Dekorasyon Cam
- TRC Elit Glass
- TRC Deco Classic
- TRC Deco wired
- TRC Flotal
- TRC Flotal E
- TRC Flotal extra clear
- TRC Helio
- TRC Gökkuşağı

Emniyet ve Güvenlikte Cam
- TRC Duracam
- TRC Lameks
- TRC Lameks extra clear

Firma Bilgisi: Istanbul Yapı