Trakya Cam, sektör temsilcilerini buluşturuyor!

Trakya Cam, "Camdan Yansımalar II" konferansıyla, mimaride inovatif cam uygulamalarını anlatacak

Trakya Cam, sektör temsilcilerini buluşturuyor!

30 Mayıs 2014/Emlakwebtv
Düzenlediği "Camdan Yansımalar II" konferansında, mimaride cam kullanımıyla ilgili son gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan Trakya Cam, sektörün önde gelen temsilcilerini bir araya getiriyor. 11 Haziran Çarşamba günü Yapı-Endüstri Merkezi'nde gerçekleşecek konferansta, ulusal ve uluslararası alanda önemli projelere imza atan uzmanların deneyimlerini paylaşması bekleniyor. 

Trakya Cam Sanayii A.Ş., geçen yıl ilkini gerçekleştirdiği ve sektör profesyonelleri tarafından büyük ilgi gören ‘Camdan Yansımalar Konferansı’nın bu yıl ikincisini düzenliyor. "Camdan Yansımalar-II" Konferansı’nda insanlık tarihinin en eski malzemelerinden biri olan camın mimaride inovatif kullanımı ünlü mimarlar tarafından örneklerle anlatılacak.  

Açılış konuşması Trakya Cam Pazarlama Grup Müdürü Ebru Şapoğlu tarafından yapılacak olan konferansa, Türkiye’nin önde gelen mimarlarından ve Uluslararası Mimar Sinan Ödülü'ne layık görülen Bektaş Mimarlık Kurucusu Cengiz Bektaş, Hatırlı Mimarlık Kurucu Ortağı Yeşim Hatırlı, Boran Ekinci Mimarlık Kurucusu Boran Ekinci ve A Tasarım Mimarlık Kurucusu Ali Osman Öztürk konuşmacı olarak katılacak. 

Konferansta, Bektaş Mimarlık Kurucusu Cengiz Bektaş ‘Mimarca Cam’ başlıklı konuşmasında tasarladıkları yapılardan örneklerle cam kullanımının öneminden bahsedecek. Hatırlı Mimarlık Kurucu Ortağı Yeşim Hatırlı ‘Mimarlıkta Cam ve Işık’ başlıklı konuşmasında ışık ve camın mekan algısı üzerindeki etkilerini aktaracak. Boran Ekinci Mimarlık Kurucusu Boran Ekinci ise görsel ve fiziksel olarak farklı geçirgenliği olan cam malzemesinin karakterini ve mekandaki işlevini değerlendirecek. TOBB ETÜ Öğrenci Konukevi ve Türk Telekom Genel Müdürlüğü gibi kente dönük geniş cam yüzeyli projelerde imzası olan Ali Osman Öztürk ise projelerde cam malzeme kullanımı ve bu süreçteki deneyimlerini paylaşacak.