Trakya Cam sektör temsilcileriyle buluştu

Trakya Cam'ın yapı sektörü profesyonelleri ve temsilcilerine yönelik olarak hayata geçirdiği 'Trakya Cam Akademisi', 26 Kasım 2014 tarihinde Antalya'da düzenlendi

Trakya Cam sektör temsilcileriyle buluştu

Trakya Cam'ın yapı sektörü profesyonelleri ve temsilcilerine yönelik olarak hayata geçirdiği 'Trakya Cam Akademisi', 26 Kasım 2014 tarihinde Antalya'da düzenlendi. Çok sayıda otel işletmecisi, satın alma temsilcisi, mimar ve mühendisin katıldığı Trakya Cam Akademisi buluşmasında; yapılarda cam seçiminin önemi, ürün çeşitliliği ve farklı fonksiyonlarıyla projelerde sağlanacak imkan ve kazanımlar hakkında bilgiler paylaşıldı.

Otel işletmecileri, satın alma yöneticileri başta olmak üzere çok sayıda mimar ve mühendisi buluşturan etkinlikte, yapılarda cam seçiminin önemi ve doğru tercihlerle elde edilecek enerji tasarrufuna dikkat çekildi.

Trakya Cam Pazarlama Grup Müdürü Ebru Şapoğlu

Isıcam konforun dev tasarruf hedefi
Binalarda cam ile yalıtım ve enerji tasarrufu sağlanması konusunda toplumsal bilinci artırmayı amaçladıklarını belirten Trakya Cam Pazarlama Grup Müdürü Ebru Şapoğlu, "Maalesef ülkemizde halen mevcut konutların yaklaşık yarısında tek cam kullanılmaktadır. Elimizde sihirli bir değnek olsa ve tüm konutların camlarını Isıcam Sinerji veya Isıcam Konfor ile değiştirsek, her yıl 2,5 milyar dolarlık enerji tasarrufu sağlanır" dedi. 

Türkiye'de hala tek cam kullanılıyor
 Trakya Cam olarak binalarda cam ile yalıtım ve enerji tasarrufu sağlanması konusunda toplumsal bilinci artırmayı amaçladıklarını belirten Ebru Şapoğlu, Türkiye'de halen mevcut konutların yaklaşık yarısında tek cam kullanıldığını söyledi. Şapoğlu, tüm konut camlarının Isıcam Sinerji veya Isıcam Konfor ile değiştirilmesi halinde her yıl 2.5 milyar dolarlık tasarruf imkanına kavuşulacağını belirterek: '. Bir başka deyişle tek cam veya standart çift cam kullanımı nedeni ile meydana gelen enerji kaybının bu parasal büyüklüğüyle her yıl 900 okul, 300 hastane, 550 yurt veya 75 bin konut yapılabilir. Ayrıca söz konusu enerji kaybı nedeniyle oluşan CO2 salınımını filtrelemek için 27,5 milyon ağaca ihtiyaç duyulmaktadır. Bireysel olarak baktığımızda ise tek camlı konutunu Isıcam Sinerji veya Isıcam Konfor ile değiştiren her bir birey 2 meşe ağacı, standart çift camlarını değiştiren her bir birey ise 1 meşe ağacı kadar çevreye katkı sağlıyor.' dedi.