Trendist Ataşehir'e büyük ilgi

K Yapı ve Solid İnşaat konsorsiyumu tarafından Ataşehir’de inşa edilen Trendist Ataşehir'de inşaatın yüzde 30'u tamamlanmışken, yüzde 55'lik satış oranına ulaşıldı

Trendist Ataşehir'e büyük ilgi

6 Haziran 2014/Emlakwebtv
K Yapı ve Solid İnşaat konsorsiyumu tarafından İstanbul’un en özel yerleşim bölgelerinden Ataşehir’de yükselen Trendist Ataşehir, mimarisi, lokasyonu ve sunduğu yaşam vaadiyle dikkat çekiyor. İstanbul’un en büyük kent parklarından biri olacak Atapark’la da komşu olmaya hazırlanan projede, inşaatın yüzde 30'u bitmişken yüzde 55'lik satış oranına ulaşıldığı açıklandı. 

K Yapı ve Solid İnşaat tarafından hayata geçirilen Trendist Ataşehir, lokasyonu, mimarisi ve sunduğu yaşam vaadiyle son yıllarda İstanbul’da hayata geçirilen en özgün projelerinden biri olarak hızla yükseliyor. Konut ve ticari alanların yer alacağı proje, farklı büyüklükteki daireleri ile yaklaşık 2 bin 500 kişiye ev sahipliği yapacak. Klasik ve modern Avrupa mimarisinin harmanlandığı Trendist Ataşehir, sunduğu farklı daire seçenekleri, sosyal tesisleri, yüksek yatırım değeri ve geniş yeşil alanları ile dikkat çekiyor.

2019 yılında tamamlanması planlanan iki raylı sistem hattının kesişim noktasında bulunan Trendist Ataşehir, Doğu Ataşehir'de kalan son arazi üzerine inşa ediliyor. Hatlardan ilki Trendist Ataşehir'in Kartal-Kadıköy metro hattına, oradan da Bostancı iskelesine bağlarken, ikincisi Uluslararası Finans Merkezi üzerinden Kadıköy istikametine yönelecek.

Daire tipleri ve fiyatlandırma
820 adet konut bulunan projede, hem Trendist Ataşehir sakinlerinin hem de tüm Ataşehirlilerin yararlanabileceği 43 adet farklı büyüklükte cadde mağaza yer alıyor. 13 adet 8 katlı, 3 adet ise 33 katlı olmak üzere toplam 16 bloktan oluşan projede ağırlıklı olarak 3+1 ve 4+1 dairelerin yer aldığı 8 katlı bloklar bölgede muadili olmadığı için çok tercih ediliyor. Rezidans bloklarında ise 1+0, 1+1 ve 2+1 gibi farklı büyüklükteki daireler de oturum ve yatırım amaçlı olarak yoğun ilgi görüyor. İnşaatının % 30’u tamamlanan projenin, satışlarının ise % 55‘i tamamlandı.

Trendist Ataşehir, bölgenin en özel lokasyonunda daire sahibi olmak isteyenler için iki alternatifli ödeme planı sunuyor. Birinci alternatifte sadece yüzde 5 peşinat ödeyenler, peşinatın yüzde 20‘sini bir yıl erteleme imkanına sahipler. Kampanya kapsamında metrekaresine bağlı olarak, 15 bin TL ile 48 bin TL arasında değişen peşinat fiyatlarıyla Trendist Ataşehir’den daire sahibi olunabilecek.

Trendist Ataşehir tarafından oluşturulan ikinci ödeme alternatifinde ise aldıkları dairenin ücretinin yüzde 50‘sini peşin ödeyenler, geri kalan yüzde 50‘sini ise vade farksız taksitlendirme imkanına sahip olabiliyorlar. Trendist Ataşehir’de kampanya süresince geçerli olan daire fiyatları 295 bin TL ile 953 bin TL arasında değişiyor. Yüzde 1 KDV avantajı ile satışa sunulan proje için Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Odeabank, Fibabank ve ING Bank 12 aydan 120 aya kadar farklı vade seçenekleri de sunuyor.

Proje tamamlandığında en az yüzde 40 oranında değer artışı ön görülüyor. Şu ana kadar gösterilen ilgi ve satış performansı da bu ön görünün doğruluğunu kanıtlar nitelikte.

Proje Bilgisi: Trendist Ataşehir