Trump en lüks rezidansları için yabancıya odaklandı

Doğan Holding yatırımı ile İstanbul’un kalbi Mecidiyeköy’de yükselen, Avrupa’nın ilk Trump markalı projesi Trump Towers İstanbul, satıştaki en lüks rezidansların satışı için yabancıya odaklandı.

Trump en lüks rezidansları için yabancıya odaklandı

01.11.2013 / Posta Gazetesi

37 katlı residence kulesi, 36 katlı ofis kulesi ve 130 mağazası bulunan 5 katlı Trump Alışveriş Merkezi bölümlerinden oluşan Trump Towers İstanbul, 2013 yılını yeni ataklarla tamamlayacak. Dubai’de gerçekleştirilen emlak fuarı Cityscape’e katılan Trump Towers İstanbul, fuarda Araplar’ın yakın markajına alındı. Fuarda Trump Towers standını 100’e yakın yatırımcının ziyaret ettiğini, bunların 10-12’si ile ciddi şekilde görüştüklerini ifade eden Trump Towers İstanbul Genel Müdürü Bülent Kural, “Trump Towers İstanbul’un tamamlanmış ve oturuma hazır olması Arap yatırımcıları etkiledi. Trump gibi A plus, lüks karma projeleri yatırımcılar bizzat yerinde görmek istiyor. Metrekaresini 8-9 bin dolardan sattığımız rezidansların öncelikle diğer projelerden farklı olarak ‘tamamlanmış’ olması ve A plus bir proje olarak sağladığı ‘lüks hizmetler’ Araplar’ı projeyi yerinde görmeye yöneltti. Biz de kişiye özel pazarlama stratejisiyle burada 2-3 gün sürecek, otelde kalacakları, İstanbul’u gezecekleri ve projeye özel tanıtım yapacağımız organizasyonlar düzenlemeyle karar vardık. Davetimizi yaptık, 10-15 gün içinde misafir etmeye başlayacağız” diye konuştu.

En pahalı daire 3 milyon dolar

Trump Towers İstanbul’un 204 daireden oluşan residence kulesinin yüzde 70’inin satışının tamamlandığını, kalan rezidansların ise şerefiyesi yüksek daireler olduğunu belirten Bülent Kural, “Projemizdeki rezidansların metrekare fiyatı ortalamada 6 bin 500 Dolar’dan 8 bin 500 Dolar’a yükseldi. Büyükdere aksında tamamlanmış olması, sağladığı prim, merkezi lokasyonu ve Trump markasının bilinirliği ile en lüks dairelerimizin satışında ağırlıklı olarak yabancılara odaklandık. Şerefiyesi yüksek, satışta olan dairelerimizin fiyatları 900 bin dolar ile 3 milyon dolar arasında değişiyor”dedi.

Yüzde 30’u yabancılara satıldı

Rezidans satış ve ofis kiralama anlamında önemli seviyelere geldiklerini söyleyen Bülent Kural, "Bu seviyeye ulaşınca, bu iki alanda aceleci davranmadan, projeye değer katacak diğer alanların geliştirilmesine odaklandık. Örneğin mütekabiliyetle ilgili gelişmeleri dikkatle gözlemledik, biz bu alanda Türkiye'nin potansiyeline inandık ve 'oturma izninin uzatılması' gibi yasayla ilgili alınması gereken pek çok yan kararın çıkmasını bekledik. Şu ana kadar satılan rezidansların yüzde 30’unu yabancılara sattık. Yurtdışındaki fuarlarda boy göstererek rezidansların satışına yeniden hız vereceğiz” diye konuştu.