TSE, Artema’nın standartları zorladığını onayladı!

Artema, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından Türkiye’de sanayinin kalitesini artırmak amacıyla başlatılan “TSE Yıldız” ve “TSE Çift Yıldız” uygulaması çerçevesinde, tüm sektörler içerisinde belge almaya hak kazandı

TSE, Artema’nın standartları zorladığını onayladı!

Standartları zorlayan özellikleriyle dikkat çeken Artema, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından Türkiye’de sanayinin kalitesini artırmak amacıyla başlatılan “TSE Yıldız” ve “TSE Çift Yıldız” uygulaması çerçevesinde, tüm sektörler içerisinde belge almaya hak kazanan ilk, sektöründeki tek üretici oldu. TS EN 817 Standardı kapsamında lavabo, banyo ve eviye bataryası; TS EN 200 Standardı çerçevesinde ise lavabo ve banyo bataryaları için “TSE Çift Yıldız” belgesi veren TSE, Artema’nın standartları zorlayan bir marka olduğunu onayladı.

Daha önce standarda uygunluk konusunda TSE belgesi almış olan ve standartların üstünde özellikler taşıyan ürünlere verilen TSE Çift Yıldız belgesi, Bilecik Bozüyük’teki üretim tesisinde düzenlenen törenle, TSE Başkanı Hulusi Şentürk tarafından Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkanı Atalay Gümrah’a verildi. Törene; aralarında Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’nın da bulunduğu pek çok yerel yönetici katıldı.

Törende bir konuşma yapan Atalay Gümrah, Artema’nın kalite sistemleri bakımından dünyada ilk sıralarda yer alan üreticilerden biri olduğunu belirterek, “Artema’yı anlatırken birkaç özelliğin altını çiziyoruz. Artema bozulmaz, yani dayanıklıdır. Artema’nın armatürleri sızdırmaz, aşınmaz, kararmaz ve tasarrufludur. Bu iddialı tanımlamaları gönül rahatlığıyla kullanıyoruz çünkü ürünlerimizi standartların üzerinde testlere tabi tutuyoruz. Artema’nın, Avrupa’nın ilk 10 üreticisi arasında yer almasını sağlayan bu özelliklerinin, TSE Çift Yıldız belgesiyle onaylanmasından büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

TSE Çift Yıldız belgesini takdim eden TSE Başkanı Hulusi Şentürk ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “TSE olarak, standartların ötesinde, yüksek kalitede ürünleri TSE Yıldız/Çift Yıldız sistemiyle belgelendirerek, bu ürünlerin sıradan olanlardan farklılığını ortaya koymayı ve rekabete bilimsel katkı sağlamayı amaçladık. Bu belgelendirme sistemi; ülkemizde firmaların ArGe faaliyetlerine yönelmesini teşvik edecek, yüksek kalitede ürünlerin üretimini destekleyecek ve uluslararası rekabet kabiliyetine katkı sağlayacak bir modeldir. Teknolojisinin yeterliliğini ve ürünlerinin kalitesini tescillemek isteyen tüm firmalarımızı, TSE Yıldız/Çift Yıldız Belgesi almaya davet ediyoruz. Bu yarıştan kopan yalnız kalır.”