TT Arena'nın su sorununu çözeriz

TT Arena’nın çözülemeyen su sorununu ve Beşiktaş’ın yeni stadında su sorunu olmaması için yapılması gerekenleri ACO Türkiye Genel Müdürü Ender Özatay ile konuştuk

25 Mart 2013 / emlakwebtv
Stadyumlarda, bütün spor  tesislerinde  su yönetimi çok önemli çünkü yağmur etkisi var. Yağmur nedeniyle kesilmiş bir futbol karşılaşması görmek istemiyoruz. Yağmur nedeniyle koşulamayan bir 400 metre koşusu istemiyoruz.
Bir Galatasaraylı olarak isterdik ki; 365 gün faaliyetler yapılabilsin stadın üstü kapansın açılsın konser organizasyonları olsun, stadın amacı zaten buydu.  Ancak stadın su drenaj sistemlerindeki problem bizi bunu yapmaktan alıkoyuyor.  
Bütün su drenaj alt yapısının yenilenerek konser alanına uygun hale getirilmesi gerekir. Ancak zaman gerektirir. 15 gün değil 3 ay gerektiren bir çalışma.

Su sorununun Beşiktaş’ın yeni stadında yaşanmaması niçin ne gerekir?
Proje tamamlanıp ortaya çıktıktan sonra Beşiktaş stadının şehirle bütünleşik bir stad olabilmesi, futbol dışında da kullanılabilmesi İstanbul için büyük katkı sağlayacaktır. Bu katkıyı sağlayabilmesi için doğru su yöntemi sisteminin kurulması gerekir.