TÜBİTAK'tan güneş yatırımlarına destek

TÜBİTAK, güneş enerjisi hücre ve modüllerinin geliştirilmesi projelerinde çalışan, küçük ölçekli işletmelere 500 bin, orta ölçekli işletmelere 1 milyon ve büyük ölçekli işletmelere de 2.5 milyon liraya kadar destek vereceğini açıkladı

TÜBİTAK'tan güneş yatırımlarına destek

TÜBİTAK, güneş enerjisi verimliliğini artırmaya yönelik çalışmalar yürüten küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelere destek vereceğini açıkladı. Enerji Verimliliği Çağrı Programı kapsamında 'Yüksek Verimli Fotovaltaik Hücrelerin Geliştirilmesi için' çağrı yapan TÜBİTAK, küçük ölçekli işletmelere 500, orta ölçekli işletmelere 1milyon, büyük ölçekli işletmelere ise 2.5 milyon liraya kadar destek vereceğini açıkladı. 

Altyapı oluşturmaya yönelik projelerin desteklenmeyeceğini ve proje bütçe kalemleri arasındaki dengeli dağılımı gözeten TÜBİTAK, ayrıca orta ve büyük ölçekli projelerde yer alabilecek alt proje sayısının ana proje dahil en fazla 4 tane olabileceğini açıkladı. Projelerde yerli kaynaklara dayalı ürün ve bu ürünlere yönelik süreçlerin geliştirildiği projelere öncelik tanınacak. 

Destekten yararlanmak için son başvuru süresi ise 19 Eylül.