TÜGİAD Ankara Başkanı'ndan okul sözü

“Her yıl sıfırdan bir okul yapmaya ve her yıl en az üç okulun yenilenmesinde, beraber hareket edeceğimize söz veriyorum”

TÜGİAD Ankara Başkanı'ndan okul sözü

16 Mayıs 2013 / emlakwebtv
Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, sektörel gelişmelerin içinde eğitimi ön planda tuttuğunu belirterek, “Barış Aydın ve arkadaşları gibi hayırseverler sayesinde öğrencilerin yüzü gülüyor” dedi.

TÜGİAD Ankara Başkanlığı tarafından yeniden yapılandırılan Mamak Ege İlköğretim Okulunun açılış töreninde konuşan Vali Yüksel, Cumhuriyet'in her ilmiğinde emeği olan, eğitimin güneşi öğretmenlere yürekten teşekkür ettiğini söyledi.

Yüksel: “okullarımızda daha huzurlu ve kaliteli eğitim hedefliyoruz”
Önceden 7 bin derslik bulunan Ankara’da, 27 bin derslik hedefine ulaşmaktan söz ettiklerini ifade eden Yüksel, “55 bin öğretmenle 30 bin dersliği olan, çağdaş ülkelerde olduğu gibi sınıfları 25'in altında öğrenci bulunan okullarımızda daha huzurlu ve kaliteli eğitim hedefliyoruz” dedi.

Vali Yüksel, Ankara’nın eğitim meselesini daha rasyonel bir seviyeye getirdiğinde marka gücünün de yükseleceğini kaydederek, şunları söyledi: “TÜGİAD Ankara Başkanı Barış Aydın ve arkadaşları gibi hayırseverler sayesinde öğrencilerin yüzü gülüyor. Okulumuzu bu seviyede başarılı bir fiziki yapılanmaya getiren Barış Aydın'a, dernek yöneticilerine, velilere ve yardımını esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum.”

Barış Aydın'dan okul sözü
TÜGİAD Ankara Başkanı Barış Aydın da, “Her yıl sıfırdan bir okul yapmaya ve her yıl en az üç okulun yenilenmesinde, beraber hareket edeceğimize söz veriyorum” açıklamasında bulundu.

Aydın, bu dünyayı çocuklarımızdan ödünç aldığımızın unutulmaması gerektiğinin altını çizerek, “Onların gelecekte refah toplumunda yaşaması, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyeti oluşturmaları için bizlere de önemli sorumluluklar düşmektedir. Eğitim bir toplumun geleceğini şekillendiren en önemli araçtır. Bu yüzden okullarımızda çağdaş, çocuklarımızın taleplerini karşılayacak sağlıklı bir eğitim ortamı hazırlamalıyız” dedi.

Aydın: “yapılan yatırımları desteklemeliyiz ve okullarımıza daha çok katkı sağlamalıyız”
Aydın, iş adamlarının yaptıkları işleri kalıcı kılmasının yolunun da eğitimden geçtiğini vurgulayarak, şöyle devam etti: “Kurduğumuz işletmelerin büyümesi, dünyaya açılması ve ihtiyaç duyduğu yetişmiş insan gücünü bulması için eğitime yapılan yatırımları desteklemeliyiz ve okullarımıza daha çok katkı sağlamalıyız. Ege ilköğretim okulunun yeniden yapılandırılmasına katkı veren, bu minik yürekleri sevindiren ve geleceğin Türkiye’sine katkı sağlayan TÜGİAD Ankara üyeleri ile emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Açılışın ardından Okul Aile Birliği tarafından TÜGİAD Ankara Başkanı Aydın'a plaket verildi. Katılımcılar ise yeniden yapılandırılan okulu gezerek, çocuklara top dağıttı.