MIPIM bugün başlıyor

Fransa'nın Cannes kenti, dünya gayrimenkul sektörünün en kapsamlı buluşmasına ev sahipliği yapıyor. Bugün başlayan ve 18 Mart akşamına kadar devam edecek MIPIM Uluslararası Gayrimenkul Fuarı'na Türkiye'den çok sayıda firma, kurum ve kuruluş katılım gösteriyor.

MIPIM bugün başlıyor

Dünya gayrimenkul sektörünün en kapsamlı buluşmalarından biri olan MIPIM, bugün start alıyor. Fuara tüm dünyadan 21 binin üzerinde sektör profesyonelinin katılımı bekleniyor. Türkiye bu dev etkinliğe, geçen yıla kıyasla çok daha güçlü bir biçimde katılıyor. Fuar süresince Başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin şehirlerinin uluslararası platformdaki tanıtımı için özel etkinlik ve programlar düzenlenecek

MIPIM'den ilk görüntüler Emlakwebtv.com'da... Ayrıntılar için tıklayın...

Fuarla ilgili bir değerlendirme yapan İTO Başkanı İbrahim Çağlar, MIPIM'ın İstanbul'un ve konut projelerinin tanıtımı açısından stratejik bir önem taşıdığını söyledi. MIPIM Fuarı'nda Türkiye ve İstanbul tanıtımını her yıl farklı bir boyuta taşıdıklarını ve bu yıl da Türk firmalarının gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm ve mega altyapı projelerini 89 ülkenin yatırımcısına tanıtma fırsatı bulacaklarını vurgulayan Çağlar:

"Bu yılki çok özel konumumuzla, 20 bini aşkın gayrimenkul profesyonelinin tamamının İstanbul Gayrimenkul Tanıtım Çadırı’nı ziyaret etmesini hedefliyoruz. Herkesi Türk konukseverlerinin sıcak atmosferinde bir Türk kahvesi içmeye İstanbul Gayrimenkul Tanıtım Çadırı’na bekliyoruz..." ifadelerini kullandı. 

İTO'dan özel program
İstanbul'un tanıtımında İstanbul Ticaret Odası önemli bir rol oynayacak. Geçen yıl 300 metrekarelik alanda Türkiye'nin mega şehrinin tanıtımını yapan İstanbul Ticaret Odası bu yıl da 685 metrekarelik bir stantta faaliyetlerini sürdürecek. İstanbul Ticaret Odası tarafından hazırlanan İstanbul Gayrimenkul tanıtım Çadırı, sahil şeridinde Paris ve Londra çadırlarının arasında yer alacak. Burası fuar alanının en prestijli bölgesi olarak biliniyor.