Tunceli Çemişgezek TOKİ Evleri başvuruları 29 Eylül’de

Tunceli Çemişgezek TOKİ projesinde 13 adet konutun başvuru süreci 29 Eylül 2014’te başlıyor. Projede konut fiyatları 75 bin 538 TL’den başlıyor.

Tunceli Çemişgezek TOKİ Evleri başvuruları 29 Eylül’de

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından inşa edilen Tunceli Çemişgezek 2. Etap projesi kapsamında 13 adet konutun başvuru dönemi 29 Eylül 2014’te başlıyor. 3 Ekim 2014 tarihine kadar devam edecek başvurular, Ziraat Bankası Çemişgezek Şubesi aracılığıyla yürütülecek.

76.76 metrekare büyüklüğünde 2+1 olarak tasarlanan Tunceli Çemişgezek TOKİ Evleri’nde fiyatlar ise 75 bin 538 TL ile 103 bin 449 TL şeklinde belirlendi. 9 bin 065 TL ile 12 bin 414 TL peşinat ödemesi yapılacak Tunceli Çemişgezek TOKİ Evleri’nde 180 aya kadar vadelendirme yapılırken, aylık taksitler ise 369 TL’den başlıyor.

Proje kapsamında konut sahibi olmak için başvuran kişilerde aranacak şartlar ise aşağıdaki gibi olacak;

1. T.C. vatandaşı olması,

 Tunceli il nüfusuna kayıtlı olması veya Çemişgezek ilçesi sınırları içerisinde en az 1 yıldan az olmamak şartıyla ikamet ediyor olması, söz konusu koşulu belgelerle kanıtlaması gerekmektedir. (İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ibraz edilmesi veya başvuru sahibinin adına ve ikametgah ilmühaberinde yer alan adresine göre düzenlenmiş bir adet fatura (son 3 aya ait doğalgaz, elektrik, su, telefon, cep telefonu vs. fotokopisini, başvuru sahibinin adına kayıtlı fatura bulunmaması durumunda, sahibinin eşinin, çocuklarının, annesinin ve/veya babasının adına ikametgah ilmühaberi adresine göre düzenlenmiş fatura da kabul edilecektir.) Şehit Aileleri, Maluller (Terör Malulleri) ile Dul ve Yetimleri ve Gaziler kategorisinde başvuracakların da en az 1 (bir ) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

B1 tipi Altgelir grubu 2+1 konutlar için aranacak şartlar da şöyle;

 Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

 Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 2.600.-TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 2.600.-TL olması gerekmektedir.)

 Hane halkı gelirinin en fazla net 2.600.-TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

 Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

 Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri ibraz edeceklerdir. 

Firma Bilgisi: Toki