Tünel’in ışık tuttuğu projeler

8 Eylül’den itibaren hizmete açılacak olan Çayırbaşı-Sarıyer Tüneli, Hacıosman ve Kilyos arasındaki mesafeyi kısaltarak, bölgedeki projeleri de hareketlendirecek

Tünel’in ışık tuttuğu projeler

7 Eylül 2012 / emlakwebtv
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 8 Eylül’de kullanıma açılacak olan Çayırbaşı-Sarıyer Tüneli, Hacıosman Bayırı ve Kilyos arasındaki mesafeyi yüzde 40 kısaltacak. Alternatifi olmayan Çayırbaşı Sarıyer yoluna ikinci bir seçenek olacak tünel, 1 saatlik mesafenin 5 dakikada kat edilmesini sağlayacak. 
Tüneli kullanan vatandaşlar böylece hem zamandan kazanacak hem de yollar ve kavşaklar üzerinde oluşan trafik yoğunluğu azalacak. Konut için lokasyon seçiminde en önemli etkenlerden biri olan ulaşım kolaylığı da böylece Sarıyer için bir engel teşkil etmekten çok, destekçi bir olgu olacak. Arazilerinin sayısı ve konumuyla, yemyeşil doğasıyla ilgi gören Sarıyer bölgesindeki projeler, artık rahat ulaşım imkanıyla da ilgi görecek.  İşte Çayırbaşı-Sarıyer Tüneli’nin odak noktası yapacağı projeler:
Beyaz İnşaat – Kırkkonak Tarabya:
10 bin 680 metrekarelik arsa üzerine kurulu projede toplam 12 bin 580 metrekarelik inşaat alanı bulunuyor. Kırkkonak Tarabya, 8 blok üzerindeki 40 daireden oluşuyor.
Mitaş Gayrimenkul – Parkone Zekeriyaköy:
30 bin metrekare alan üzerine kurulan projenin 12 dönümlük kısmı yeşil alan olarak ayrılmış durumda. Zekeriyaköy Uskumru mevkiinde konumlanan projenin ilk etabında 41 adet daire bulunuyor.
İmaj İnşaat – İmaj Greenlife Zekariyaköy:
5 bin 880 metrekarelik inşaat alanı üzerinde kurulan proje 26 adet bağımsız bölümden oluşuyor.
İmaj İnşaat – İmaj Garden Zekeriyaköy:
Toplamda 4 bin 922 metrekarelik inşaat alanından oluşan projenin yüzde 70’i yeşil alan olarak ayrılmış. İmaj Garden, 4 müstakil villa, 2 adet ikiz villa, 6 adet bahçe dubleksi ve 6 adet çatı dubleksi olmak üzere toplam 20 bağımsız bölümden oluşuyor.
Başarır İnşaat – Talya Konakları:
10 bin metrekare arazi üzerine kurulu proje, toplam 16 bin metrekarelik inşaat alanına sahip. Uskumruköy mevkiindeki Talya Konakları’nda toplamda 22 adet villa bulunuyor.
Eczacıbaşı – Ormanada:
Zekariyaköy’de konumlanan proje toplamda 220 dönüm araziye kuruluyor. 188 adet villa, 85 adet sıra evden oluşan projenin, 25 dönümü yeşil alana, 2 bin 500 metrekaresi sosyal alanlara ve 5 dönümü bostanlara ayrılıyor.
Turyapı – Foresta Sarıyer:
Stüdyodan 3+1’e kadar farklı seçeneklerin bulunduğu proje,  214 daireden oluşuyor. Foresta Sarıyer'de yer alan konutlar Çınar, Sedir, Defne, Ardıç ve Ladin adlarını taşıyor.
İnanlar İnşaat – Terrace Vadi:
Zekeriyaköy’de hayata geçirilecek proje 25 dönüm arazi üzerine kuruluyor.  Proje, 1+1’den 3+1’e kadar bahçe ve çatı dublekslerinin bulunduğu, 80 adet villadan oluşuyor.
İnanlar İnşaat – Terrace Doğa:
Zekeriyaköy’de inşa edilecek proje, 12 Dönüm arazi üzerine kurulacak. Yeşillikler içinde tasarlanan proje, 36 butik villadan oluşacak.
İnanlar İnşaat – Terrace Plus:
Yine İnanlar inşaat tarafından, Zekeriyaköy’de inşa edilecek olan proje, 13 dönüm üzerine yerleştirilecek müstakil evlerden oluşacak. Ayrıca evlerin bahçeleri de olacak.