Turcas, 42 Maslaktan yönetecek

Entegre enerji devi Turcas, operasyonlarını Türkiye'nin en başarılı emlak yatırımı “42 maslak”tan yönetecek

Turcas, 42 Maslaktan yönetecek

07 Mayıs 2013 / emlakwebtv
Faaliyet gösterdiği alanlarda öncü konumda olan SHELL, SOCAR ve RWE gibi dünya devi enerji şirketleriyle, sırasıyla, akaryakıt dağıtımı ve madeni yağlar, petrol rafinajı ve elektrik üretimi alanlarda ortak girişim şirketleri üzerinden faaliyetler sürdüren, ayrıca yenilenebilir enerji konusunda yatırımlar yapan entegre enerji devi Turcas Petrol A.Ş. (Turcas) ve çatı kuruluşu Aksoy Holding A.Ş., Maslak’ın kalbinde, Türkiye'nin En Başarılı Emlak Yatırımı Bay İnşaat - 42 Maslak projesinden satın aldığı yeni yönetim ofisini (Aksoy Plaza) teslim aldı. Sanatla iç içe bir yaşam stili sunan “Artful Living” konseptiyle farklılaşan ve 950 milyon TL yatırımla hayata geçen 42 Maslak'ta yer alan iskanı alınmış Aksoy Plaza, Yatay Ofis gurubu içinde tek blokta 17 bin metrekare alana yayılıyor.

Özmandıracı:“Türkiye'nin ekonomik gelişimi paralelinde kaliteli ofis alanı ihtiyacı arttı”
Aksoy Plaza’nın, öngörülenden 8 ay önce gerçekleşen teslimi ile ilgili olarak törende konuşan Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı, Türkiye'nin ekonomik gelişimi paralelinde kaliteli ofis alanı ihtiyacının arttığına dikkat çekti ve şunları söyledi: "Artful Living’’ konseptimiz, iş ve sosyal yaşamı sanatla zenginleştiriyor. İnşa ettiğimiz 42 Maslak, aynı zamanda bütün hukuki altyapıları tamamlanmış olarak ve bütün güvenlik prosedürleri yerine getirilen iş ve ofis alanlarıyla büyük şirketlerin radarlarında önemli yer tutuyor. Ülkemizin enerji devi Turcas'ın da genel yönetim merkezine ev sahipliği yapmak bizlere gurur veriyor. Turcas'ın 42 Maslak’a, 42 Maslak'ın da Turcas Grubu’na ve

Aksoy Holding’e değer katacağına inanıyorum."
Aksoy: “42 Maslak’a taşınmamız ile Maslak’a yeni bir enerji getireceğimize inanıyorum.” Turcas CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi Batu Aksoy ise konu hakkında şöyle konuştu : “Turcas ve Aksoy Holding olarak bir süreden beri sürdürdüğümüz ticari gayrimenkul yatırım araştırmaları Bay İnşaat ile yollarımızın kesişmesi ile sonuçlandı. 42 Maslak’a taşınacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mimari olarak dikkat çektiği kadar, fonksiyonelliği ve verimliliği de ön planda olan 42 Maslak’ta “Artful Living” konseptiyle tüm çalışanlarımızın bulundukları ortamdan alacakları ilhamla daha da etkin çalışacaklarına eminim. İstanbul’un en önemli iş merkezlerinden Maslak’ın ilk karma projesi olarak inşa edilen 42 Maslak’a taşınmak için son hazırlıklarımızı yapıyoruz. 42 Maslak’a taşınmamız ile Maslak’a yeni bir enerji getireceğimize inanıyorum.”

‘’Artful Living’’ yaşam konsepti ile sanattan ilham alıyor
Bay İnşaat 42 Maslak projesi, Artful Living konsepti ile ofise giderken, öğle tatillerinde ya da iş günü sonunda, işe sanatla ilham katabilme ayrıcalığı yaşatıyor. Toplam 59 bin metrekarelik ofis alanları, iş adamları ve kurumlarına, iş planları ve ihtiyaçları paralelinde seçilebilecek 91 adet küçük Home Office ya da 48.000 metrekarelik Yatay Ofis tema alternatifleriyle sunuluyor.

300 metrekareden 10.000 metrekareye kadar opsiyonlar ile Yatay Ofisler, isteğe göre dekorasyonu mümkün kılan “Shell&Core-Şap&Sıva’’ olarak teslim ediliyor. 91 adet Home-Ofis ise ‘’Multi-Office’’ ismi altında satışa sunuluyor. 42 Maslak 76 metrekareden 188 metrekareye kadar değişen Multi - Office’leri, yatırımcılar için ideal bir fırsata dönüştürüyor. Bunun da ötesinde, Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip “Extended Stay” isimli yatırım modeli de işletme opsiyonu olarak sunuluyor. Yatırımına hızlı geri dönüş almak isteyenleri hedefleyen “Extended Stay” modeli ile yönetim şirketine yetki verilmesi ardından haftalık ya da aylık periyotlarda üst düzey Türk veya Yabancı iş adamlarına ofis kiralama imkânı sunuluyor.

Dünyanın sayılı büyük mimarlık firmasından biri olan İngiliz Chapman Taylor tarafından tasarlandı;42 Maslak
Dünyanın sayılı büyük mimarlık firmasından biri olan İngiliz Chapman Taylor tarafından tasarlanan 42 Maslak’ın Türkiye’den proje mimarlığı Turgut Toydemir / PİRAMİT MİMARLIK’a; Rezidans ve AVM iç mimarisi Sinan Kafadar / METEX’e; peyzaj mimarisi ise Deniz Aslan / D’s MİMARLIK’a ait. Türkiye’nin dinamizmini en iyi şekilde yansıtan bölgelerden biri olan Maslak’ın odak noktasında yer alan proje, tasarım ve fonksiyonelliği mimari bütünlükle öne çıkarıyor. Rezidans’lar, Yatay Ofis’ler, Multi-Office’ler, Shops&Art alışveriş ve yaşam merkezi ve otelden oluşan 5 farklı yaşam konseptini bir arada sunan 42 Maslak rafine bir yaşam standardını, prestij, lüks ve kalite ile birleştiriyor.
İnşa ettiği projelerde 40 yıllık deneyimini ve yaratıcı vizyonunu gözler önüne seren Bay İnşaat tarafından Türkiye’de sanatla iç içe bir yaşam stili sunan “Artful Living” konseptiyle hayata geçirilen 42 Maslak, Capital ve Ekonomist dergileri, Maison Française, hurriyetemlak.com ve Silverline Ankastre tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Türkiye’nin En Başarılı Emlak Yatırımları 2012’ proje ödüllerinde ‘En Başarılı Emlak Yatırımı Ödülü’nün sahibi oldu. Ayrıca aday olduğu Karma Yapı Kategorisi’nde birinci olurken, Akıllı Bina Kategorisi’nde ikinci, Markalı Konut Kategorisi’nde üçüncü oldu.

Turcas hakkında detaylı bilgi için: www.turcas.com.tr

 

Proje Bilgisi: 42 Maslak