Türk firmaları İran'a hazır

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, ambargonun kalkmasıyla birlikte dünya pazarına açılan İran'ın inşaat sektörü açısından da önemli fırsatlar sunacağını söyledi. Kuzu: "Bu pazarda en fazla Türk firmaları öne çıkacaktır" dedi

Türk firmaları İran'a hazır

Nükleer silah anlaşmaları sonrasında uluslararası ambargonun kaldırılma kararı alınan İran, inşaat sektörü açısından da dev bir potansiyel içeriyor. Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, kapılarını dünya ülkelerine açmaya hazırlanan İran'da Türk firmalarının önemli bir rol oynayacağını söyledi. Kuzu, başta ticaret, enerji, finans ve inşaat gibi alanlarda çalışan firmalar için önemli fırsatlar doğacağını belirterek:

"Toplu konutlarla kentlerin yüzünün yenilenmesi sürecinde deneyimli Türk firmaları aktif rol oynayacaktır" ifadelerini kullandı. 

 

Türk firmaları İran'a hazır

 

400 milyar dolarlık pazar dünyaya açılıyor
Ekonomik ambargonun kalmasıyla birlikte 400 milyar dolarlık pazarın dünyaya açılacağının altını çizen Kuzu,Türkiye'nin coğrafi yakınlık açısından önemli avantajlara sahip olduğunu vurguladı. Kuzu:

"Ambargolara rağmen 14 milyar dolarlık ticaret ilişkisi sağladığımız İran'a coğrafi yakınlığımız bize avantajlar sağlayacaktır. Ülkemiz İran'ın normalleşmesinden kârlı çıkacaktır. Özellikle toplu konutlarda kentlerin yüzünün yenilenmesi sürecinde deneyimli Türk firmaları aktif olarak rol alabilecektir..." dedi. 

Kuzu Grup'tan İran'a 57 bin konutluk dev yatırım
İran pazarına uzun zaman önce giren ve bu zamana dek 57 bin konutluk büyük bir projeye imza attıklarını belirten Özen Kuzu, bu projeler hakkında da bilgi verdi. Mesken Meher projesinin Tahran'da bulunan Parandan kentinde 20 bin konutluk ilk etabın teslim edildiğini ve Pardis şehrindeki 37 bin konutluk ikinci etabın inşaatına devam ettiğini belirten Kuzu:

"Bu dünyada tek kontratla yapılan en büyük konut projesidir. Kuzu Grup'un bu başarısı uluslararası müteahhitlik alanında Çin'den sonra ikin olan Türkiye'nin konumunu gösteriyor..." ifadelerini kullandı. 

Firma Bilgisi: Kuzu Grup
Proje Bilgisi: Mesken Meher