Türk Hava Yolları'ndan gayrimenkul şirketi atağı

Türk Hava Yolları, 50 bin TL nakit sermayeli gayrimenkul şirketi kurduğunu açıkladı.

Türk Hava Yolları'ndan gayrimenkul şirketi atağı

Türk Hava Yolları, gayrimenkul alanında faaliyet gösterecek yeni bir şirket kurduğunu açıkladı. 50.000 TL(Elli Bin Türk Lirası) nakit sermayeye sahip olacak THY Havaalanı Gayrimenkul Yatırım ve İşletme A.Ş.'nin, 3. Havalimanı başta olmak üzere kapsamlı mega projelerde istihdam edilecek kişilerin barınma faaliyetlerine yönelik çalışmalar yürütmesi ya da yürütülen çalışmalarda rol oynaması bekleniyor. 

Türk Hava Yolları gayrimenkul şirketi kurdu

Türk Hava Yolları, havalimanı işletmeciliği ve yatırım alanları başta olmak üzere Ana Sözleşmesinde belirtilen alanlarda faaliyet göstermek üzere 50.000 TL (Ell Bin Türk Lirası) Sermayeye sahip bir şirket kurduğunu açıkladı. Hisselerinin tamamı Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı'na ait olacak şirketin ismi "THY Havaalanı Gayrimenkul Yatırım ve İşletme Anonim Şirketi" olacak, Türk Hava Yolları tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a yapılan açıklamada THY Havaalanı Gayrimenkul Yatırım ve İşletme Anonim Şirketi ünvanlı şiketin İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü'nce tescil edildiği ve kurulumunun tamamlandığı bilgisine yer verildi. 

Yönetim Kurulu Başkanı belirlendi 

Türk Hava Yolları girişimiyle kurulan THY Havaalanı Gayrimenkul Yatırım ve İşletme Anonim Şirketi'nin yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulunda yer alacak isimlerden bazıları da belirlendi. Habertürk'te yer alan habere göre THY Havaalanı Gayrimenkul Yatırım ve İşletme Anonim Şirketi'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine M. İlker Avcı getirildi. Diğer taraftan şirketin yönetim kurulu üyeliklerine ise Mehmet Muzaffer Akpınar ve Abdulkerim Çay getirildi. 

Türk Hava Yolları'ndan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na açıklama

Türk Hava Yolları tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na dün yapılan açıklamada:  "Ortaklığımız Yönetim Kurulu'nca havalimanı işletmeciliği ve yatırımları alanları başta olmak üzere ve Ana Sözleşmesinde belirtilen konularda faaliyet göstermek üzere hisselerinin tamamı Türk Hava Yolları A.O.'ya ait 50.000 TL (Elli bin Türk Lirası) nakit sermayeli "THY Havaalanı Gayrimenkul Yatırım ve İşletme Anonim Şirketi" ünvanlı şirketin kurulmasına karar verilmiş olup, söz konusu şirket İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğünce tescil edilerek kurulmuştur." ifadelerine yer verildi.