Türk Mimarlar, yurtdışı deneyimlerini paylaştı

Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, 7 Ekim 2013 Dünya Mimarlık ve Konut Günü’nde “Türk Mimarların Yurtdışı Deneyimleri” konulu bir etkinlik düzenledi

Türk Mimarlar, yurtdışı deneyimlerini paylaştı

08 Ekim 2013 / emlakwebtv
Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, 7 Ekim 2013 Dünya Mimarlık ve Konut Günü’nde “Türk Mimarların Yurtdışı Deneyimleri” konulu bir etkinlik düzenledi. Uluslararası alandaki başarılarıyla isimlerinden söz ettiren Türk mimarların konuşmacı olarak katıldığı etkinliği Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü öğretim üyesi, Rektör Danışmanı Prof.Dr. Süha Özkan yönetti. 7 Ekim’de Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü’nde düzenlenen etkinliğe Mimarlar Tasarım Kurucusu Mimar Han Tümertekin, Tabanlıoğlu Mimarlık Kurucusu Mimar Murat Tabanlıoğlu ve Öncüoğlu+ACP Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Enis Öncüoğlu konuşmacı olarak katıldı.

“Türk Mimarların Yurtdışı Deneyimleri” konulu panel, genç mimarları bir araya getirdi
Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından 7 Ekim 2013 Dünya Mimarlık ve Konut Günü’ne yönelik olarak düzenlenen “Türk Mimarların Yurtdışı Deneyimleri” konulu panel, Türkiye’nin önde gelen ve uluslararası deneyime sahip mimarları ile genç mimar ve mimarlık öğrencilerini bir araya getirdi. Moderatörlüğünü Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü öğretim üyesi, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Süha Özkan’ ın yürüttüğü panele Mimarlar Tasarım Kurucusu Mimar Han Tümertekin, Tabanlıoğlu Mimarlık Kurucusu Mimar Murat Tabanlıoğlu ve Öncüoğlu+ACP Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Enis Öncüoğlu konuşmacı olarak katıldı.

Hacıhasanoğlu: “Düzenlediğimiz etkinliklerle geleceğin mimar adaylarının kendi alanlarında hayata bir adım önde başlamalarını hedefliyoruz”
Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Hacıhasanoğlu, “Sektörlerle iç içe eğitim anlayışımızla, mimar adayı öğrencilerimizi mümkün olduğunca sektörün tecrübeli mimar ve tasarımcılarıyla bir araya getirmeye ve öğrencilerimize sektördeki tecrübeleri aktarmaya özen gösteriyoruz. Düzenlediğimiz etkinliklerle de geleceğin mimar adaylarının kendi alanlarında bilgi ve tecrübe sahibi olmuş mezunlar olarak hayata bir adım önde başlamalarını hedefliyoruz. Mimari ürünleri biçimlendiren tasarım düşüncelerinin yanı sıra mimarlık hizmetinin nasıl verilmeye başlandığı ve ürünün kullanımına kadar giden süreçte mimarın rolünün de ele alındığı küreselleşen dünyada, Türk Mimarların mimari tasarım ve uygulama alanlarına getirdikleri yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlarını da tartıştığımız bu panelin, katılımcı genç mimarlar ve mimar adayı öğrencilere farklı bir vizyon kazandırdığına inanıyorum” diye konuştu.