Türk şirketinden Toronto'ya 600 milyon dolarlık yatırım

Akman Holding Kanada'nın Toronto kentinde hayata geçireceği 600 milyon dolarlık The Kennedy Condominiums için son dönemece girdi

Türk şirketinden Toronto'ya 600 milyon dolarlık yatırım

Akman Holding, Kanada'nın Toronto kentinde hayata geçireceği 600 milyon dolarlık yatırımı için çalışmalarını sürdürüyor. The Kennedy Condominiums ismini taşıyan projede konut, otel ve iş merkezi yer alacak. 

Akman Holding'den Toronto'ya dev yatırım: The Kennedy Condominiums
Akman Holding'in Kanada yatırımı SAMM Developments, hayata geçirdiği projelerle isminden söz ettirmeyi sürdürüyor. Şirket, toplam 4 blokta 1.320 adet daire, otel ve iş merkezinden oluşan proje için çalışmalarında son aşamaya girdi. Projenin Türkiye'den yatırımcılar için satışlarına Eylül ayı itibarıyla başlanacak. 

Türk şirketinden Toronto'ya 600 milyon dolarlık yatırım

330 daire için 800 talep geldi
Projenin Türkiyeli yatırımcılar için özel avantajlı fiyatlarla satışa sunulacağını söyleyen Akman Holding ve SAMM Developments Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman, projeye yüksek oranda talep geldiğini söyledi. Akman, 330 daireye 800 başvuru aldıklarını ve talebi karşılamak için pek çok yatırımcıyı ikinci etap satışlarına yönlendirdiklerini de vurgulayarak: 

"Yabancılar mortgage kredisini yüzde 65 alabiliyor. Yüzde 35’ini ise peşin veriyorlar. Ayrıca kira garantisi verilebiliyor. Aylık 1.400 dolar kira getirisi bulunuyor. Özellikle Kanada’da inşaatta İtalyanlar’ın ön planda olduklarını düşündüğümüzde bir Türk yatırımcının bölgede oluşan talebe cevap vermekte büyük bir başarı göstermesi önemli ve gurur verici bir gelişme" dedi. 

 

Firma Bilgisi: akman holding
Proje Bilgisi: the kennedy condominiums