Türk Telekom Maçka'daki binasını da satılığa çıkardı

Geçen yıl Mecidiyeköy'deki Genel Müdürlük binasını satışa çıkaran Türk Telekom, şimdi de Maçka'da yer alan binasının satışı için JLL ve Cushman&Wakefield ile anlaştı. Satıştan 80 milyon dolar gelir hedefleniyor

Türk Telekom Maçka'daki binasını da satılığa çıkardı

Türk Telekom, şehrin önemli merkezlerinde yer alana binalarının satışını sürdürüyor. Geçen yıl Mecidiyeköy'deki Genel Müdürlük binasını satışa çıkaran Türk Telekom şimdi de Maçka'da, Avea İletişim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından kullanılan binanın satışı için iki önemli firma ile anlaşma sağladı. Binanın satışının JLL ve Cushman&Wakefield gerçekleştirecek. 

18 Mayıs'a kadar teklifler alınacak
Toplamda 1.983 metrekarelik arazi üzerinde konumlanan ve Maçka Parkı'na cepheli bina ile ilgili teklifler 18 Mayıs 2016 tarihine kadar "kapalı zarf" usulü ile alınacak.  Bu gayrimenkulün satışından en az 80 milyon dolar gelir bekleniyor. 

LEED Gold sertifikalı bina
Türk Telekom'un Maçka binası, İstanbul'un en değerli lokasyonlarından biri üzerinde yer alıyor. Abdi İpekçi Caddesi'nde yer alan ve Boğaz Manzarası ile dikkat çeken bina aynı zamanda Amerikan LEED sertifikası sahibi. Bu özellikleriyle binanın başta turizm ve otel işletmeciliği gibi yatırımlar için oldukça uygun nitelikler barındırıyor. 12 bin 800 metrekarelik kapalı alana sahip bina yedi kat üzerinde yükseliyor. Binanın satışına yatırımcının ilgi göstermesi bekleniyor. 

Türk Telekom Genel Müdürlük binası satıldı
Türk Telekom'un geçen yıl satılığa çıkardığı 12 bin 680 metrekare alanlı ve 16 katlı Genel Müdürlük Binası Antalya’da faaliyetleri bulunan bir otel yatırımcısı ve aynı zamanda işletmecisine, masraflar hariç 85.000.000 TL bedel ile 2015 yılı Aralık ayında JLL tarafından satılmıştı