Türk yatırımcı Miami’de condo-hotel konseptini sevdi

Heafey Group, ABD’nin Florida eyaletine bağlı Fort Lauderdale'de "condo-hotel" konseptine sahip yeni projesi Ocean Conrad Resort'un açılışını gerçekleştirdi. Green Card alma fırsatı da sunan proje Türk yatırımcılardan ilgi görüyor

Türk yatırımcı Miami’de condo-hotel konseptini sevdi

Yatırımcılara mülklerini ikamet etmedikleri zaman otel tarafından işletilerek gelir kazanma imkanı sunan "condo-hotel" modeli, Türk yatırımcılardan da ilgi görmeye başladı. Gayrimenkul şirketi Heafey Group'un, ABD'nin Florida eyaletine bağlı Fort Lauderdale'de "condo-hotel" konseptine sahip yeni projesi Ocean Conrad Resort'un açılışı gerçekleştirildi.
Açılış törenine, Türk yatırımcıların yanı sıra Hilton Grubu Başkanı Joe Berger, Hilton Grubu Lüks Oteller Dünya Başkanı John Vanderslice, Heafey Group Başkanı Pierre Heafey, Heafey Group Başkan Yardımcısı Carmine Zayoun ve Heafey Group Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörü Emel Onur katıldı.

Türk yatırımcı Miami’de condo-hotel konseptini sevdi

Soldan sağa; Andreas Ioannou, Mayor Jack Seiler, Barbara Sharief, Maria Elena Zapata, Jose Luis Zapata, Carmine Zayoun, Joe Berger, Chintan Dadhich, John Vanderslice, Julie Grimes, Pierre Heafey, Adam Gusky

Miami’ye Türkiye’den ilgi artıyor
Heafey Group Başkan Yardımcısı Carmine Zayoun, açılışta yaptığı konuşmada, Miami'nin, geçmiş yıllarda ağırlıklı olarak Güney Amerikalı yatırımcılar tarafından tercih edildiğini, ancak son dönemde bölgeye Türklerin ilgisinin de çok arttığını ifade etti.
Carmine Zayoun, "Türkler, sunduğu olanaklar nedeniyle özellikle 'condo-hotel' modelini tercih ediyor. Otel onların uzaktaki evi gibi ama kendilerinin kullanmadığı dönemde yatırımlarının dünyaca ünlü bir marka tarafından yönetiliyor olması onlara ayrıca güven veriyor" dedi.

Fort Lauderdale yatırımcıya için fırsatlar sunuyor
Miami, Panama kanalının genişlemesini sağlayan "Miami 2020 Projesi" ile önemli bir ticari merkez olacağı için, bölgenin yatırım açısından daha da cazip hale geldiğini aktaran Zayoun, "Fort Lauderdale'deki yatırımlar son 1 yılda yüzde 9,8 değer kazandı. Bu sonuç, doğru lokasyon seçiminin yatırımdaki önemini gösteriyor. Fort Lauderdale, yatırımcılar tarafından son dönemde yeni keşfedildiği için Miami gibi daha fazla tanınan yerlere göre gelecek için daha cazip bir yatırım lokasyonu olarak öne çıkıyor." diye konuştu.

Türk yatırımcı Miami’de condo-hotel konseptini sevdi

                        Emel Onur                                                                                           Carmine Zayoun

"Heafey Group'ta satışların yüzde 56'sı Türk yatırımcılara"
Amerikan Milli Emlakçılar Derneği Türkiye Temsilcisi ve Heafey Group Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörü Emel Onur ise son zamanlarda Florida'ya gelen Türk yatırımcıların sayısının katlanarak arttığını belirterek, şunları kaydetti:
"Miami her zaman sanatçıların ve yatırımcıların gözdesiydi. Son dönemde bu ilgiye aralarında şirket üst düzey yöneticileri, doktorlar ve avukatların yer aldığı beyaz yakalıların da eklendiğini görüyoruz. Amerika'ya tamamen yerleşmeyi düşünmeyen, bir ayağım Florida'da olsun diyen yatırımcılar, özellikle 'condo-hotel' modeline rağbet gösteriyor. Bu şekilde hem yatırımlarının para kazanması hem de senede 1-2 ay gelip evlerinin tadını çıkartabiliyor olmaları, onlara çok cazip geliyor. Ocean Conrad Resort projemiz ile Türk yatırımcısına, sabit güvenli bir gelir, stabil bir değer artışı getiren bir mülk ve Atlantik kıyısında 30 gün boyunca 5 yıldızlı bir tatil sunuyoruz."
Onur, 2017 yılında Heafey Group Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörü olarak göreve başladıktan sonra gerçekleşen satışların yüzde 56'sının Türk yatırımcılara yapıldığına işaret ederek, Türklerin artan ilgisinden büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.
Hilton International Başkanı Joe Berger de Hilton Grubu olarak lüks otel grubunda lider olmaktan gurur duyduklarını ifade ederek, "Bugün açılışını yaptığımız 290 odalı otelimiz ile liderliğimizin altını bir kez daha çizmiş olmaktan dolayı çok mutluyuz." dedi.  Joe Berger, son zamanlarda büyük bir yatırımla renove edilen Türkiye'deki Conrad İstanbul Bosphorus Oteli'nden de gurur duyduklarını belirtti.

Türk yatırımcı Miami’de condo-hotel konseptini sevdi

Ocean Conrad Resort’la Green Card alma imkanı 
Miami'nin yarım saat kuzeyinde bulunan Fort Lauderdale, Miami'ye nazaran "daha ekonomik okyanus kıyısı hayatı", "Amerika'nın Venedik'i" denilen kanalları, sakin ve homojen demografik yapısıyla tanınıyor.Heafy Group'un Atlantik Okyanusu kıyısında, "milyarderler şeridi" denilen Ritz Carlton, W Hotel, Paramount Four Seasons ve Conrad Resort'tan oluşan sahil şeridindeki ultra lüks yeni yatırımı Ocean Conrad Resort, Türk yatırımcılara Florida yaşam stilini sunarken, aynı zamanda yatırıma para kazandırmayı amaçlıyor.
Bu tesis, Amerikan hükümeti tarafından Fort Lauderdale'de Green Card başvurusu yapabilmek için onaylanmış tek yatırım olmasıyla dikkati çekiyor. 500 bin dolar ödeyerek Heafey Group yatırım ortağı olunduğu taktirde 5 yılın sonunda 21 yaşın altındaki çocuklarla birlikte tüm aileye Green Card sağlanırken, yatırılan bedel de geri alınıyor.
Ocean Conrad Resort, bitmiş ve istihdam oluşturmaya başlamış olması nedeniyle diğer Green Card fırsatı sunan projeler arasında öne çıkıyor.

Ocean Conrad Resort’ta yıllık yüzde 8 brüt kira geliri
Fort Lauderdale plajının tam karşısında iki binadan oluşan ve 24 katlı tesisin, 6-17'inci katları "condo-hotel" ve 18-24'üncü katları da rezidans olarak planlandı. Ocean Conrad Resort, Hilton oteller zinciri tarafından Kuzey Amerika'da işletilen ilk rezidans projesi olma özelliğini taşıyor. Arzu eden ev sahipleri Hilton Conrad'a kiralayıp senelik yüzde 8 brüt kira geliri garantisi elde edebildikleri dairelerini, senede 30 gün Conrad'ın bütün imkanlarından yararlanarak ücretsiz kullanabiliyor. Daire sahipleri bu kapsamda Golf ve Tenis Country club üyeliğine de ücret ödemiyor.
Projenin özellikleri arasında; bağımsız üniteler için mülkiyet tapusu, stüdyo, 1+1 ve 2+1 ünite seçeneği, 6-17'inci katlarda Atlas Okyanusu kıyısında birinci sınıf lokasyon, "sub zero" buzdolabı ve "wolf cook" ocakları ile profesyonel gurme mutfaklar, "double kohler" küvet, "water works" armatürler ve duşa kabinli mermer lüks banyolar bulunuyor.
Rezidans için Conrad'a kiralama hakkı verilse bile yılda 120 güne kadar ücretsiz kalma hakkı, sadece konut sahiplerine özel VIP servis ve hizmetlere erişim, ücretsiz çamaşırhane, temizlik, vale park hizmeti, bütün bakımların otel tarafından yönetilmesi, konutun geleneksel bir mülkte olduğu gibi istendiği zaman yeniden satılabilmesi imkanı da bulunuyor.

Türk yatırımcı Miami’de condo-hotel konseptini sevdi

Yarım kalan Trump Tower Ocean Conrad Resort’a dönüştü
2008 yılında Trump Tower&Residances olarak satışa çıkarılan, ancak yaşanan mortgage krizinden sonra yarım kalan proje, 2013 yılında Orchestra Group tarafından 115 milyon dolara satın alındı. Orchestra Group'un 110 milyon dolar harcayarak 2015 yılında açmayı planladığı otel tamamlanamayınca, 2017 yılının başında Heafey Group tarafından 100 milyon dolara satın alındı ve üzerine 45 milyon dolar daha yatırım yapılarak 10 ayda hizmete açıldı. Fort Lauderdale Valiliği, otelin açılış tarihi olan 14 Aralık'ı "Conrad Günü" ilan etti.

Heafey Group ABD’de krizi fırsata çevirerek büyüdü 
Heafey Group, Başkan ve Kurucusu olan Pierre Heafey tarafından 1970'lerin sonunda kuruldu. Pierre Heafey, yıllarca noterlik yaparak inşa ettiği hukuki bilgisini kademeli olarak emlak işine yöneltti.
Pierre Heafey, on yıl boyunca Kanada genelinde yaptığı 2 bin 400 bağımsız bölüm satışı ile sektöre damgasını vurdu. Gayrimenkul piyasasındaki düşüş ve vergi avantajlarından yararlanan Pierre Heafey, Place Simpson'u satın alarak Montreal'deki 253 ünite ile ilk büyük satın alımını yaptı. Bununla birlikte, 1985 yılında Habitat 67’yi satın alan Heafey, Kanada’daki gayrimenkul geliştiricileri arasında en üst sıralardaki yerini aldı.
Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tasarruf ve kredi krizleri, Pierre Heafey’in pazar stratejisinin yönünü de etkiledi. Kriz 1989’da zirveye çıkınca Amerika’nın emlak piyasasında yıkıcı bir etki bıraktı. Krizi iyi değerlendiren Pierre Heafey, New York Bankası'ndan aldığı kredi ile Florida Miami'de 50 milyon dolarlık karma kullanım gayrimenkul kompleksi satın aldı. Hilton South Beach Bentley ve Doubletree Grand Hotel Heafey Grup Miami yatırımlar arasındadır.
2005 yılında Kanada'nın en büyük emeklilik fonlarıyla ortaklık kuran Heafey Group, Quebec'teki Gatineau'da Kanada Çevre Dairesi tarafından kiralanan 300.000 metrekare ofis binasını satın aldı (Place Vincent Massey).
Heafey Group 2014 yılının nisan ayında Leclair Management ile ortak olarak, Florida eyaletinin Orlando şehrinde 171 üniteli Baldwin Park'ta oluduğu gibi, Jacksonville şehrinde de 121 üniteli Heritage Deerwood ve 160 üniteli Milestone & Fieldstone Village olmak üzere iki görkemli A sınıfı konut kompleksi satın aldı.
Kanada’lı Heafey Grubun en son yatırımı Fort Lauderdale’de Atlantic Okyanusu kıyısındaki milyarderler şehrinin en prestijli halkası olan Ocean Conrad Hotel ve Rezidans oldu.
Pierre Heafey Heafey Grubu Başkanı, Carmine Zayoun Heafey Grubu Başkan Yardımcıs, Emel Onur ise Heafey Grubu Uluslararası Pazarlama ve Satış Direktörü olarak görev yapıyor.

Amerika’nın Venedik’i Fort Lauderdale
Fort Lauderdale, Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletine bağlı bir şehir. Atlantik Okyanusu’na kıyısı bulunan şehir, Miami’den yaklaşık olarak 40 kilometre daha kuzeyde yer alıyor.. Fort Lauderdale, Broward County’e bağlı ve bölgenin en gelişmiş şehri olarak kabul ediliyor. Güney Florida’nın pilot şehri unvanına da sahip olan şehir kanallar üzerine kurulu olmasından ötürü Amerika Birleşik Devletleri’nin Venedik’i olarak da adlandırılıyor.
Fort Lauderdale Miami’nin yarım saat kadar kuzeyinde ve Miami’ye nazaran daha “ekonomik okyanus kıyısı hayatı” ile kendisine “Venice of the America’s” dedirten kanalları, sakin ve homojen demografik yapısıyla tanınıyor.
Şehir adını Binbaşı William Lauderdale’den almış. Lauderdale bu alana ilk olarak liman yaptıran kişi olarak da biliniyor; zaten liman İngilizcede ”fort” anlamına gelmektedir. Bu yüzden şehrin adına Fort Lauderdale denmiş.
Fort Lauderdale,’ın güneyinde, Hollywood ve Dania Beach, güney batısında Davie, Batısında Plantation, Lauderhill, Lauderdale Lakes, kuzey batısında, North Lauderdale, Oakland Park, Tamarac, Kuzeyinde ise, Wilton Manors, Pompano Beach yer alıyor. Bu bölgeler Fort Lauderdale bağlı ilçelerdir.

Firma Bilgisi: Heafey
Proje Bilgisi: Ocean Conrad Resort

Benzer Haberler

2018'de müteahhitlerin en büyük pazarları: Rusya, Arabistan, Katar

2018'de müteahhitlerin en büyük pazarları: Rusya, Arabistan, Katar

Konkordatodan dönüş başladı

Konkordatodan dönüş başladı

Bakan Kurum: Emlak Bankası çok yakında açılıyor

Bakan Kurum: Emlak Bankası çok yakında açılıyor

Marmaray seferlerine kısa süreli değişiklik

Marmaray seferlerine kısa süreli değişiklik

Gayrimenkul Nedir?

Gayrimenkul Nedir?

Yılda en az 300 bin konut dönüşümü

Yılda en az 300 bin konut dönüşümü

Cemil Candaş cinayeti davasında karar çıktı

Cemil Candaş cinayeti davasında karar çıktı

Kira artışlarında yeni kriter: TÜFE

Kira artışlarında yeni kriter: TÜFE

5 yılda çevre korumaya 133.4 milyar harcandı

5 yılda çevre korumaya 133.4 milyar harcandı

Kadınlar 2018'de en çok hangi kentten ev satın aldı?

Kadınlar 2018'de en çok hangi kentten ev satın aldı?

Çanakkale Köprüsü son durum: Açılış hedefi bir yıl önceye kaydı

Çanakkale Köprüsü son durum: Açılış hedefi bir yıl önceye kaydı

İnşaat sektörü 2018'de dip noktayı gördü

İnşaat sektörü 2018'de dip noktayı gördü

Antalya 'dan İzmir'e Yüksek Hızlı Tren

Antalya 'dan İzmir'e Yüksek Hızlı Tren

Ulaştırma Bakanı'ndan Havalimanı inşaatında ölen işçilerle ilgili açıklama

Ulaştırma Bakanı'ndan Havalimanı inşaatında ölen işçilerle ilgili açıklama

Mimarlardan Ankapark uyarısı: 'Zemin tema park  için uygun değil...'

Mimarlardan Ankapark uyarısı: 'Zemin tema park için uygun değil...'

İmrahor Millet Bahçesi ihalesi 18 Şubat'ta

İmrahor Millet Bahçesi ihalesi 18 Şubat'ta

İller Bankası'na yetki veren teklif TBMM'den geçti

İller Bankası'na yetki veren teklif TBMM'den geçti

Torba Yasa'dan ihaleler ve yüklenici firmalara ilişkin önemli düzenleme

Torba Yasa'dan ihaleler ve yüklenici firmalara ilişkin önemli düzenleme

Lüks sitede yıkım tartışması bitti

Lüks sitede yıkım tartışması bitti

Dünyanın En Güvenli Şehirleri listesine Türkiye'den 5 kent

Dünyanın En Güvenli Şehirleri listesine Türkiye'den 5 kent

Ankapark'a giriş ücreti ne kadar?

Ankapark'a giriş ücreti ne kadar?

EN ÇOK OKUNANLAR