Türk yatırımcı Projebayaz ile ABD pazarına açılıyor

Türk yatırımcısına ABD konut piyasasını tanıtmayı sürdüren Projebeyaz, bu yıl içinde 100 aileyi bu ülkeye götürmeye hazırlanıyor.

Türk yatırımcı Projebayaz ile ABD pazarına açılıyor

Bugüne dek çok sayıda Ortadoğulu yatırımcıyı Türkiye konut pazarına çeken Projebeyaz Uluslararası Danışmanlık, son dönemde ABD konut pazarını Türkiyeli yatırımcılara tanıtımı için önemli adımlar atıyor. Firma, yıl sonuna dek 100 aileyi ABD pazarına götürmeyi hedefliyor. 

Paket turlarla tanıtım
Projebeyaz tarafından geliştirilen ve 1 haftalık süreyi kapsayan sistem yatırımcıya 7 günlük otel, ulaşım ve yemekle birlikte fatura ediliyor. Ancak yatırımcı ev almaya karar verdiği taktirde, bu harcamalar ev fiyatından düşüyor. Bu sistemle birlikte yatırımcı hem yaşayacağı kenti hem de satın alacağı evi yakından görme olanağına kavuşuyor.

Ortadoğulu yatırımcıyı Türkiye'ye çeken sistem
Son 3 yıldır söz konusu yöntemi Ortadoğulu yatırımcıyı Türkiye'ye çekmek için uyguladıklarını söyleyen Projebeyaz Yönetim Kurulu Başkan Murat Uzun:

"’Biz Ortadoğulu alıcıyı Türkiye’ye bu sistemle getiriyoruz. Yaklaşık bu ailelerin yüzde 40’ina bu yöntemle ev sattık. Ortadoğulu alıcılar 1 hafta Türkiye’ye geldiler, konakladılar, hem de Türk turizmine katkı sağladılar" şeklinde konuştu. 

Modele ilgi büyük
Türk yatırımcıların bu modele büyük ilgi gösterdikelrini ve alınan geri dönüşlerin memnuniyet verici oludğunu söyleyen Uzun bu kapsamda ilk gezinin Mimai ve Orlando olduğunu belirtti.