Türk yatırımcısı gözünü dünyaya çevirmeli

API Investments'ın CEO'su Alper Apaydın Türk gayrimenkul yatırımcılarının gözünü dünyaya çevirme zamanının geldiğini söyledi

Türk yatırımcısı gözünü dünyaya çevirmeli

API Investments'ın CEO'su Alper Apaydın Türk gayrimenkul yatırımcılarının gözünü dünyaya çevirme zamanının geldiğini söyledi.

Türkiye'de gayrimenkul doyma noktasına mı geldi?
Türkiye'de gayrimenkul alanında belli noktalarda doyum noktasına gelindiğinin, bu nedenle Türk yatırımcısının gözünü artık Türkiye dışındaki fırsatlar dışında, dünyadaki gayrimenkul fırsatlarına da çevirmesi gerektiğinin altını çizen Apaydın; 'Dönemsel fırsatları iyi değerlendiren bir yatırımcı, global alanda da doğru yatırımlar yaparak, büyük kazançlar sağlayabilir. 10 yılı aşkın süredir uluslararası tecrübesi ile yerli ve yabancı yatırımcılara alternatif yatırım olanakları sunan API Investments olarak, Türkiye'deki yatırım fırsatlarına ilaveten, İngiltere ve Amerika başta olmak üzere birçok ülkede, Türk ve yabancı yatırımcılarımıza çok önemli portföyler sunmaktayız.' dedi.

Kazanç sürecek ama...
Londra ve İstanbul merkezli gayrimenkul danışmanlığı firması olan API Investments CEO'su Alper Apaydın, Türkiye'de gayrimenkulün, yatırımcılara geçmişte büyük kazançlar sağladığını ve sağlamaya devam edeceğini ancak bu alanda belirli bir doymuşluğa ulaşıldığını belirterek; 'Gayrimenkul fiyatları, önümüzdeki süreçte eskisi kadar hızlı artış göstermeyecek. Türk yatırımcıları artık, kendini Türkiye piyasaları ile kısıtlamaktan vazgeçip, gözünü dünyadaki yatırım fırsatlarına çevirmeyi ve yatırımlarının riskini dağıtmayı öğrenmeli' şeklinde konuştu.

Yatırımcı için en uygun yatırım fırsatları
API Investments olarak, 2004 senesinden beri bu alanda uzmanlaştıklarını ve global bir yatırım danışmalığı firması olduklarını belirten Apaydın, Türk yatırımcıları için en uygun yatırım fırsatlarını şöyle sıraladı; "Özellikle İngiltere ve Amerika başta olmak üzere, birçok ülkede çok sayıda kira garantili ve uzun dönem ödemeli yatırım seçeneklerimiz mevcut. Tümü özenle seçilen, en iyi ve en güvenilir inşaat firmalarının ürünleri olan gayrimenkullerimizde, 68,000 USD'den başlayan fiyatlar, 10%'a kadar kira garantisiyle, yatırımcılara önemli fırsatlar sunuyoruz. En çok tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz arasında, son yıllarda oldukça rağbet görmeye başlayan Hotel Apartments konsepti ile otel odası ve yurt odası satışları yer alıyor. Ürünlerimizde, kira garantisi 5 seneye kadar çıkabiliyor." API Investments ürünlerine gösterilen yoğun talepten oldukça memnun olduklarını belirten Apaydın son olarak; "Global alandaki en iyi projeleri Türk yatırımcılarımıza sunmaya devam edeceğiz" dedi.