Türk Ytong, 52. kuruluş yılını kutladı

Yapı malzemeleri ve inşaat ürünleri sektöründe faaliyet gösteren Türk Ytong, kuruluşunun 52. yılını etkinliklerle kutladı

Türk Ytong, 52. kuruluş yılını kutladı

Türk Ytong, yapı malzemeleri ve inşaat ürünleri alanındaki 52. yılını etkinliklerle kutladı. Etkinlikler Trakya, Çatalca, Antalya, Bilecik ve Pendik tesislerinde de devam etti.

Ytong için önemli bir yıl
Düzenlenen törende bir konuşma yapan Genel müdür Gökhan Erel, firmanın sahip olduğu köklü kurum kültürü ve yenilikçi anlayışına dikkat çekti. Erel, 2015 yılının Türk Ytong açısından ilklere imza atılan bir yıl olduğunu belirterek: "Öncelikle Türk Ytong’un büyüyen ve hızla yenilenen yapısına, genişleyen müşteri, ürün ve hizmet yelpazesine cevap verecek, yüksek performanslı yeni bir teknolojiyle kavuşması için, altyapımızı yenileme çalışmalarını başlattık. Yenilikçi anlayışımızı üretim süreçlerimize de yansıtarak, enerji verimliliği ve çevre koruma odaklı Ar-Ge çalışmalarımıza hız vererek blok ürünlerimizin ısı yalıtım performansını yüzde 15 artırdık." ifadelerini kullandı.

Açıklamasında Ytong'un, ısı yalıtımı ile enerji tasarrufu ve çevre dostu ürünlerle tüketici ve çevreye korumaya yönelik hizmet sunduklarına değinen Erel, Türk Ytong'u başarıya götürenin, çalışanların sahip olduğu inanç ve anlayışın yattığını söyledi.

Hedef: Sürdürülebilir başarı
Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar da, bunda 52 yıl önce Türkiye'ye kazandırılan bu eserin ulaştığı aşamanın herkese gurur verdiğini belirterek, yaşadığı tüm sıkıntılara rağmen inşaat sektörünün Türkiye'nin en önemli sektörü olmaya devam ettiğini söyledi. Hinginar:

"2015, hem ekonomik hem de siyasi sorunlara rağmen hepimizi gururlandıran pek çok güzel gelişmenin yaşandığı, Türk Ytong’un ikinci 50 yılına sağlam adımların atıldığı, yeni hedeflerimize adım adım ilerlediğimiz güzel bir yıl oldu." ifadelerini kullandı.