Türk Ytong yeni ürününü Yapı Fuarı'nda tanıttı

Türk Ytong, ısı yalıtım performansıyla yüzde 30 tasarruf sağlayan yeni ürünü Ytong 0.09'u ilk kez 39. Yapı Fuarı'nda tanıttı

Türk Ytong yeni ürününü Yapı Fuarı'nda tanıttı

Türk Ytong, ısı yalıtım performansıyla yüzde 30 tasarruf sağlayan yeni ürünü Ytong 0.09'u ilk kez 39. Yapı Fuarı'nda tanıttı. 

Enerji tasarrufu sağlıyor

Yapı malzemesi sektörünün lider kuruluşlarından olan Türk Ytong, Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı'nda ısı yalıtım performansı yüzde 30 geliştirilmiş yeni ürünü Ytong 0.09'u ilk defa sergiledi. Sağladığı enerji tasarrufu ile binaların A ve B sınıfı enerji tasarrufu kategorisine yükselmesini sağlayan Ytong 0.09, Türk yapı sektörüne enerhi tasarrufunda sınıf atlatacak. Ytong 0.09, standart gazbeton bloklardan yüzde 13 daha hafif olması sebebiyle de deprem güvenliği açısından yapılarda hayati kazanımlar sağlıyor. 

Türk Ytong yeni ürününü Yapı Fuarı'nda tanıttı

Ytong 0.09 devrim niteliği taşıyor

Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı'nda konuşan Türk Ytong Genel Müdürü Gökhan Erel, '' Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen gazbeton üreticisi olarak son yıllarda özellikle malzemenin ısı yalıtım performansına yönelik önemli inovasyonlar gerçekleştirdik. Odak noktamız olan ısı yalıtımı ve enerji tasarrufu alanında 2014 sonunda Ytong duvarların ısıl iletkenlik hesap değerini yüzde 15 daha iyileştirerek geliştirdiğimiz Ytong Blok 0,11’i sektöre tanıtmıştık. Şimdi bu ürünü daha da ileri taşıyarak ısı yalıtım performansını yüzde 30 daha artırdığımız “Ytong 0,09”u sektörle buluşturuyoruz. Sektörde yine bir ilk olan ve devrim niteliği taşıyan “Ytong 0,09”un ısı yalıtım performansı piyasadaki standart gazbeton blok ürünlerine göre yüzde 30 daha fazladır. Bu geliştirme sağlanırken, ürünün basınç dayanım değeri olan 2,5 MPa korunmuştur” dedi.

Türk Ytong yeni ürününü Yapı Fuarı'nda tanıttı

Türk Ytong Yapı Fuarı'nda

10-14 Mayıs tarihleri arasında açık olacak 39. Uluslararası İstanbul Yapı Fuar’ında 6. salonda 241 numaralı stantta yer alacak Türk Ytong, fuar süresince yenilikçi ürünleri ve etkinlikleri ile ziyaretçilerini ağırlayacak.