Türk Ytong'dan teknoloji altyapı yatırımı

Türk Ytong kurumsal teknolojik altyapısının yenilenme çalışmalarına hız verdi. Firma, büyüme hedefleri ile uyumlu yeni altyapı için hazırlıklarını tamamladı

Türk Ytong'dan teknoloji altyapı yatırımı

Büyüme hedefleri ve dinamik yapısıyla uyumlu yeni altyapısı için çalışmalarını hızlandıran Ytong, kurumsal teknoloji altyapısının yenilenmesi için düğmeye bastı. Kurumsal teknoloji altyapısını baştan sona yenileyecek projeyi hayata geçirmeye hazırlanan firma, yeni atılımla çok daha etkin, hızlı ve verimli iş süreçlerini desteklemek amacıyla Kaynak Planlama Programı için Microsoft Dynamics AX platformunu tercih etti. 

Ytong teknoloji alt yapısını yeniliyor
GREEN Park Pendik Otel'de gerçekleştirilen lansmanla ERP altyapısı yenileme projesinin duyurusunu yapan Ytong, iç iletişim projesi olarak kurgulanan ve Active Plus adıyla tanımlanan platform en son teknolojilerin kullanılarak iş süreçlerinin etkin ve verimli kullanılmasına olanak tanıyor. Toplantıda konuşan Türk Ytong Yönetim Kurulu Başkanı F. Fethi Hinginar Ytong'un ikinci 50 yılına girişinde bu değişim ve yenileşim hamlesinin Ytong için yeni bir dönemin müjdecisi olduğunu belirtirken, Genel Müdür Gökhen Erel de, kurumun dinamiklerini uygun yeni altyapı ihtiyacının bu atılımla tamamlanacağını vurguladı. Erel:

"5 ayrı üretim tesisi bulunan Türk Ytong’un büyüyen ve hızla yenilenen yapısına, genişleyen müşteri, ürün ve hizmet yelpazesine cevap verecek, yüksek performanslı yeni bir teknolojiyle yolumuza devam edeceğiz” dedi.